Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Trefl Farma – zvířecí dvojčata

Když jsem na dvorek přišel poprvé, ničeho divného jsem si nevšiml. Protože jsem přijel z města, připadalo mi zcela normální, že zvířata jednoho druhu jsou na první pohled zcela totožná. Pokud bych měl více zkušeností, pak by mi asi připadalo divné, že všude kolem pobíhaly dvojice zvířat. A ty všechny vypadají, jako by je někdo zkopíroval. Dvojčata.

Mezi tato zvířátka nás zve společnost Trefl, která nabízí všem dětským zájemcům novou hru Farma. Ta se řadí do série První dětské hry a míří k nám v kompletní české lokalizaci.

Krabička je malá a na víku nás vítá pejsek, který dohlíží na čtyři destičky, aby se nerozutekly. U kohoutů a slepiček by toto riziko hrozilo, takže buďme rádi, že je má hlídač pod kontrolou. Uvnitř pobíhá celkem čtyřiadvacet destiček zvířátek, které děti rychle vyloví a položí na stůl.

Postupně se tak děti seznamují se zvířátky. V jednotlivých hrách budou přiřazovat dvojice k sobě, potom postoupí k obyčejnému pexesu až skončí sérii výukových her u pexesa se zvuky. Pomalu se tak učí a pod dohledem dospělého se zlepšuje jejich vnímání i slovní zásoba.

Obrázky jsou opravdu velké, takže jsou pro děti přehledné a velmi dobře se v nich orientuje. Základním pozitivem je ale jejich velikost proto, že s velkými dílky se dětem velmi dobře manipuluje a otáčí.  I samotné kresby jsou jednoduché, takže děti v tvarech okamžitě poznají díky kontrastnímu snímku,, o jaký tvar se jedná.

Je jasné, že protože je hra určena od dvou let, její náročnost nebude prakticky žádná. Děti jednoduše odkrývají dílky a během pěti minut mají odsoutěženo. To je dobře, protože i když se baví a současně učí, prostě na jednom místě u jedné partie nestráví zbytečně dlouho a nikdy jejich zájem neopadne, i když se jedná o ty nejmenší doporučené děti.

Dětem nabídne něco nového i třeba ze směru zásoby slov, protože v nabídce se nachází třeba také traktor nebo větrný mlýn. A práci jim usnadní barvy, které ohraničují každou kartičku po obvodu.

Trefl Farma je trefou do černého, pokud ji chcete pořídit dětem starším osmnácti měsíců a mladším tří let. Pokud byste ji darovali později, už si dítě naplno neužije její zákoutí, protože bude řadu částí a variant už znát.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Malý Rarášek – pomáháme pohádkovým postavám