Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zapomenuté dětské hry, díl III.

Podle ohlasů je jasné, že chcete třetí díl našich zapomenutých her. Postupně se noříme hlouběji a hlouběji do historie, takže možná za chvíli objevíme hru, kterou hráli i děti dinosaurů. Ale to zase až v nějakém příštím vydání. Jakých pár her jsme si tedy pro vás připravili dnes?

Bengál (Dino), od 6 let
Trénink zvířecích zvuků je jedna z velkých zálib dětí a rodičů. Bengál není nijak objevnou hrou, ale staví na spolehlivých základech párty her. I tuhle si můžete zahrát až v osmi soupeřích, kteří se budou překřikovat, jak budou napodobovat zvířátka na kartě. Zvuky a pohyby slibují zábavu, kterou dostanete. A pokud se rádi navzájem překřikujete, její hraní si užijete

http://www.deskovehry.com/recenze-bengal-vyhrat-muze-jen-poradny-rev/

 

Věž čarodějnic (Blackfire), od 4 let
Magnety ve hře? To je rovnou záruka návykové hratelnosti pro děti! Věž čarodějnic je překvapivě škodolibá hra, ve které se hráči vzájemným otáčením žetonů zpomalují. Musí ale občas použít i paměť a to především v závodě, kterého se účastní víc čarodějnic. Jednoduchý zvrat na klasické téma dělá z téhle hry opravdu krásný dárek pro malé hráče.

http://www.deskovehry.com/recenze-vez-carodejnic-magneticke-zavody/

 

Sloní paměť (Piatnik), od 4 let
Sloní paměť je jednou z těch malých her, které děti opravdu potěší. Má jednoduchá pravidla, je rychle u konce, ale přitom představuje pořádnou výzvu, ve které se důkladně prověří schopnost si zapamatovat barvy a pozice slonů. Sloní paměť tak je pěknou možností, jak se zabavit s malými dětmi a nemuset přitom hrát některé z již známých her.

http://www.deskovehry.com/recenze-sloni-pamet-vas-dokaze-zaskocit/

 

Koníci (Trefl), od 4 let
Velká pardubická už je za námi. Ale to neznamená, že by koně byli níže na žebříčku oblíbenosti u dětí. Koníci jsou moc pěkná dětská hra, u níž sice úspěch závisí na hodu kostkou, ale přitom hráč může leccos ovlivnit správným pohybem. Děti se nemohou hopsání s koníky nabažit a to přesto, že v krabici nejsou opravdové překážky. Fantazie tady tentokrát stačí a Koníci tak patří vysoko do žebříčku her pro děti.

http://www.deskovehry.com/recenze-smart-koala-konici-parkur-za-domem/

 

Ale protože se bavíme obecně o hrách pro děti, tak na závěr jsme si nechali jednu lahůdku, na kterou už musí počítat.

Qwixx (MindOK), od 8 let
Qwixx je kostková hra, která s vámi bude cestovat všude. Tedy alespoň pokud jí propadnete, jako se to stalo nám. Jednoduchá, založená na náhodě, ale přitom krásně návyková a velice elegantní. Hráči mají na výběr hned několik kostek, ze kterých se snaží vždy plnit svoje barevné řady. Není to ale tak jednoduché, protože musíte co nejméně přeskakovat a současně je třeba být rychlý, aby ostatní neukončili partii příliš brzy. Ke hře potřebujete záznamový arch. Listů je dost, ale zatím bohužel nejde u vydavatele na stránkách stáhnout dokument pro tisk dalších. Qwixx samozřejmě nepotěší nepřátele náhody a kostek, ale všem ostatním poskytne skvělou a rychlou zábavu na odreagování. Přesně takové by každé kostky měly být..

http://www.deskovehry.com/recenze-qwixx-sbirejte-cisla-na-kostkach/

 

Předchozí dva díly naší poradny najdete zde:

Díl II: http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-hry-dil-ii/

Díl I: http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-stolni-hry/

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 9: Logické hry