Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zapomenuté dětské hry, díl IV.

Děti rostou rychle a jakmile dorostou do věku, kdy mohou hrát hry, najednou je ten výběr moc velký. Jaké hry jsou na trhu už několik let a přesto zůstaly stále hitovkami, které se jen tak neohrají? Čtvrtý díl populárního seriálu pokračuje ve vzpomínání na dětské hry staršího data.

Cvak! (Corfix), od 4 let, 2-6 hráčů

Cvak! je skvělou hrou pro ty nejmenší, ale přitom ji mohou klidně bez újmy na zdraví hrát i starší děti nebo dospělí. Taky přemýšlíte, jak na ty žetony domácí skřítkové vlastně viděli? To je tajemství, které zůstane jen a pouze jim. Ale na to, abyste se u Cvak dobře pobavili, nepotřebujete tmu. Stačí jen nějaký ten kamarád a trocha času!

http://www.deskovehry.com/recenze-cvak-magneticke-klapani/

 

Nosíková, od 4 let, 1-4 hráči

Nosíková hra se přesto podařila. Nejdůležitější dojem zde budí originalita, ale také grafické zpracování nezklame. V podstatě se sice jedná o pokročilé pexeso, ale už jen samotný trénink a přiřazování vůní je pro děti zajímavým a neopakovatelným zážitkem, tedy alespoň pokud jde o možnost při tom soupeřit.

http://www.deskovehry.com/recenze-nosikova-opomijeny-smysl-prichazi-na-radu/

 

Mimikri (REXhry), od 6 let, 2-4 hráči

Mimikri je pouze o pamatování vzorů. Díky tomu jsou Mimikri skvěle hratelné už s dětmi od šesti let, kteří budou nadšení z tvořených vzorů. Na zrcátku fotoaparátu najdete fólii, která jej chrání proti poškrabání a záleží pouze na vás, jestli ji odtrhnete nebo ne. Děti jsou zpracováním hry naprosto fascinované a okamžitě si chtějí hrát s odrazy a soupeřit v jejich hledání. A to by měl pro nás být nejlepší ukazatel kvalitní zábavy pro malé hráče.

http://www.deskovehry.com/recenze-mimikri-hra-na-schovavanou/

 

Túry Múry (ADC Blackfire), od 7 let, 3-5 hráčů

Túry Múry je hra o podvádění. Možná máte stejný strach, jako my: Co není zakázané, to přestává být zábava. Ovšem hra Túry Můry tenhle předpoklad vyvrací a je vhodná nejen pro ty, kteří mají rádi podvádění. Děti ji budou milovat, protože podvádění je láká. Hra nabízí zábavu založenou nejen na ohraných reflexech, ale dává účastníkům další možnost cesty k vítězství. Zahazování karet. Tak dávejte pozor a nenechte se přistihnout, jak tuhle hru hrajete, protože jinak by vás mohli nařknout z podvádění!

http://www.deskovehry.com/recenze-tury-mury-aneb-podvadeni-povoleno/

 

Předchozí tři díly naší poradny najdete zde:

Díl III: http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-hry-dil-iii/

Díl II: http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-hry-dil-ii/

Díl I: http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-stolni-hry/

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 12: Párty hry podruhé