Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Desková hra dětskýma očima 6: Vysoké napětí

Vysoké napětí je hra na první pohled dospělá a spíše pro pokročilé hráče, může to být dáno trochu strohou grafikou. Ale zdání velice klame a děti tato bitva o elektrický proud překvapivě zaujme. Výborně vyvážená hra Friedemanna Frieseho je ve světě velmi oceňovanou deskovkou. Pokud se o ní chcete dozvědět více, přečtěte si naši podrobnou recenzi Vysokého napětí.

A nyní už dostává prostor názor našeho malého recenzenta:

Co se mi na hře nejvíc líbí

Na hře Vysoké napětí se mi líbí to, že je u toho hodně velká sranda

Co se mi na hře nelíbí

Na hře se mi nelíbí to, jak mají udělané suroviny

Jak se mi líbí grafika a hrací deska

Grafika je hezká a dobrá. Deska je taky dobrá i při pohledu zblízka je hezká

Jak rychle jsem se naučil pravidla a jak jsou složitá

Hra není zase tolik těžká. Já jsem se ji naučil během 25 minut.

Co mě na hře nejvíc baví

To, že je dlouhá a zajímavá a hezky se hraje.

Budu hru hrát znova a proč

Ano, jistě budu hru hrát znova, protože mě baví.

Jak to vidí děti podle nás

Vysoké napětí je překvapivě pro děti velmi zajímavá. Svůj podíl na tom má určitě aukční systém na začátku každého kola, ve kterém se tvrdě bojuje o zajímavé elektrárny. To je však zároveň i největší problém při hraní s dětmi, protože ty občas nedokáží odhadnout míru a jsou schopny za některou zbytečnou, ačkoliv na první pohled pěknou, elektrárnu, utratit spoustu svých peněz Elektro.

V partiích Vysokého napětí je hráčská interakce ve všech fázích hry, navíc vítěze neurčí u evropských her klasické vítězné body, ale na zásobená města a často rozhodují finance.

Lákavá je určitě i lokalizovaná mapa, ve které je obsažena Česká republika a její známé okolí a také oboustranná mapa, díky které je variabilita hry ještě navýšena.

Pravidla děti pochopí překvapivě rychle a nemají žádné problémy být dospělým rovnými soupeři a to již od deseti let věku.

Celkový dojem tak je dětskýma očima veskrze pozitivní, a pokud máte strategicky založené dítě, můžeme tuto hru určitě doporučit (podobně jako například Ticket to Ride) k nákupu předtím, než se vrhnete do nějakých složitých deskovek, jako je například Agricola.

Desková hra dětskýma očima 6: Vysoké napětí
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Novinka: Tiny Epic Galaxies v češtině