Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Hru roku už znají i v Rakousku

Svět už zná i letošní cenu udělovanou Vídeňskou akademií her. Po loňské Lego deskové hře Ramsesova pyramida (připravujeme recenzi) se letos na nejvyšší stupínek postaví hra Atlantis od herního designéra Lea Coloviniho. Komise vítěze oznámila 17. srpna 2010. Herní princip je podobný jako ve hře Cartagena (od stejného autora) – hráči unikají svými postavičkami z potápějící se Atlantidy úzkým tunelem. Hra je pro dva až čtyři hráče od deseti let.

Z letošní i loňské volby je zřejmé, že rakušané mají raději jednodušší deskové hry, obzvlášť, když je porovnáme s nominacemi nebo vítězi cen v Nizozemku a Portugalsku.

V rakouském vyhlášení nechybí ani další dvě kategorie – pro děti, pro rodiny, doporučené hry pro partie s přáteli a na závěr ty nejlepší pro deskovkové experty.

V prvně jmenované zabodovaly hry Artistico od Piatniku, Diego Drachenzahn (Diego dračí zub) od firmy Haba a zajímavě provedená hra Tipi od Schmidt Spiele.

Rodinám pak doporučili vynikající vyprávěcí Dixit (viz naše recenze), kuchařské A la Carte, které bylo nominováno i na Spiel der Spiele v Německu a na závěr hru se zajímavým námětem Don Quixote. Pětici nenápadně doplňují Manimals a Samarkand.

Pro přátele se umístili na prvních třech místech hry Schlag den Raab (kvízová hra), PsychoPet (netradiční hra pro veterináře od osmi let) a World Without End (pokračovatel vynikajících Pilířů země).

České hráče však zaručeně nejvíc potěší sekce pro herní experty, kde se mezi dvojicí doporučených her zaslouženě umístila skvělá hra od Vládi Chvátila s názvem Vládci podzemí. Dvojici pak doplňuje Hansa Teutonica, další z řady obchodních her, která rozhodně zaujme náročnější hráče.

A co je na tom všem nejlepší zpráva? Vítězné hry Atlantis se v letošním roce dočkáme i na našem trhu v kompletní lokalizaci od firmy Piatnik! To je určitě důvod k radosti.

Hru roku už znají i v Rakousku
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Kemet – bitvy na úpatí bájných staveb