Objevte neprozkoumané končiny vesmíru v Res Publica: 2230AD

Na Kickstateru se objevila další hra ze stáje MAGE Company. Je jí Res Publica: 2230AD, jedná se o předělávku karetní hry z roku 1991 s tolik dnes již populárním sci-fi tématem.

Tentokrát se přesuneme do budoucnosti, kde probíhají závody v osídlování nových, dosud neobjevených vesmírných končin. Stejně jako předchozí verze je hra určena pro 3 – 5 hráčů s herní dobou kolem 1 hodiny.

obrazek

Každé kolo je rozděleno do tří herních fází – Trade, Display and Draw cards. V Trade fázi hráč může nabídnout kartu z ruky a vyměnit ji s jiným hráčem. V Display fázi vykládají hráči karty na svoji vlastní planetu, která zobrazuje 4 mise, poté si doberou karty do počtu, který jim dovoluje limit karet. Zvýšit limit lze vylepším vesmírné stanice. Hra končí ve chvíli, kdy se jednomu z hráčů podaří splnit všechny mise a spočítají se vítězné body za získané karty.

Designerem hry je Reiner Kniznica, který je autorem i původní hry. Tento autor je podepsán pod mnoha hrami jako je Blue Moon, Ztracená města, Tigris & Euphrates a mnoho dalších.

pic

Hru Res Publica: 2230AD můžete získat za investici 20 $ + 5 $ za dopravu do ČR. MAGE Company ji plánuje mít k dispozici již na velké herní události v Essenu.

Konec projektu je plánovaný na 19. srpna 2015.

Kampaň na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/magecompany/res-publica-2230ad

Prozkoumávejte dál
Essen 2017: IELLO spouští předobjednávky svých her