Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Cars 2 Race Champions – světový pohár znovu

disney-race-champions-13

Rychlost! Jsem rychlost! A nic na tom nezmění žádný ze soupeřů, kteří se mi mohou na startu dnešního závodu postavit. Okruh je plný ostrých zatáček a já je s přehledem projedu. Jenže za každým rohem čekají záludné značky. Právě z nich mám trochu obavy. Ale stejně kolem nich prosvištím jako blesk.

Ať už bude v cíli první kdokoliv, hlavně že se baví. Takové by mohlo být motto nové dětské hry Race Champions ze světa Disney Pixar Auta 2. Jejími tvůrci jsou designéři ze společnosti Ravensburger (Paul Windle Design) a také Reiner Knizia. Novinka vyšla v roce 2011 s licencí slavného filmového studia.

Krabička je překvapivě velká, modro-červená a plná známých tváří, tedy vlastně kapot. Celá trojice se prohání na nějakém okruhu. Ale proč jezdí po značkách? To se můžeme dozvědět, když balení otevřeme a vykouknou na nás archy. Právě v nich jsou jednotlivé dílky představující značky. Teprve o chvíli později se dozvíme, že právě z nich sestavíme opravdový závodní okruh. Pomůže nám s tím také políčko start. Prohánět se zde budou až čtyři závodníci s auty v plastovém stojánku a to s pomocí jedné šestistěnné kostky.

disney-race-champions-04

Před začátkem závodu hráči rozloží destičky značek a vytvoří tak závodní okruh libovolného tvaru. Jedinou podmínkou je, že musí obsahovat destičku start/cíl. Každý účastník si pak vybere jednoho závodníka a postaví jej na start. Vedle plánu pak ještě položí skupinku žetonů mistrovství, které lze vítězstvím v jednom kole získat.

Hráči se pohybují vždy hodem kostkou, když na ně přijde řada. Posunou tedy svým autíčkem kupředu a podle místa, kam je jejich rychlost a pohyb zanese, mohou určit, co je potká za neplechu. Čas od času to může být i něco dobrého, jako třeba posun kupředu. Většinou budou ale třeba stát jedno kolo, protože musí čekat na Buráka nebo se posunout o dvě políčka zpět, a hledat objížďku kvůli práci na silnici.

Když jeden z hráčů objede celé kolo a dorazí do cíle jako první, získává jeden žeton světové Grand Prix. Následuje souboj v dalším závodě, ale až po zamíchání a novém rozložení značek. Každý okruh tak bude přecejen trochu jiný. Teprve ten, kdo získá dva žetony, se stane opravdovým a celkovým vítězem.

disney-race-champions-01

Cars 2: Race Champions je dětská závodní hra, ve které o veškerém pohybu a vítězství rozhodují hody kostkou. Štěstí už pak zajistí, jestli hráč svůj pohyb autem ukončí na políčku, které mu přinese nějakou kladnou zkušenost nebo ne.

Ve hře není zrovna velký výběr různých efektů, se kterými se hráči mohou setkat. Naopak samotných dílků se značkami je pořádná hromada. Jednačtyřicet kusů zaručuje, že hráči vytvoří opravdu velkou a dlouhou závodní dráhu.

Partie je rychlá a jednoduchá. Proto ji mohou hrát už děti od pěti let, což budou právě fanoušci Bleska McQueena. Bohužel na ně nečeká nic nového, co by nemohli zažít v jiné hře, pokud si tedy odmyslíme licenci a obrázky. Hra je naprosto obyčejná.

disney-race-champions-08

Upřímně si nejsme jistí, proč je pod touto novinkou pan Knizia podepsaný a co na ní vymyslel. Jedná se o klasické běhání autíčky kolem. Stačí jen házet kostkou a doufat, že zastavíte na správném políčku, které vás nebude penalizovat, ale nejlépe pošle závodní auto ještě dál.

Vlastně není ani důvod se vyjadřovat ke zpracování. Ilustrace jsou zaručeny samotnou licencí, kvalita žetonů je dostačující. Jen tak krabice je možná zbytečně velká, když si porovnáte objem komponent ukrývajících se uvnitř.

disney-race-champions-11

Auta 2: Race Champions je závodní hra pro malé. Ti ocení jednoduchost, protože všechno závisí na náhodě. Kostka rozhodne, kam se kartonové autíčko ve stojánku posune. A tak vlastně posune i vítěze do cíle, který pro to nemusel nic udělat. Děti samozřejmě tento typ her baví právě proto, že jsou nenáročné. Ale pokud hledáte něco nového, nebo zajímavějšího, pak musíte hledat jinde. Auta 2: Race Champions nebudou tím pravým závoděním pro vás.

Recenze: Cars 2 Race Champions – světový pohár znovu
Auta 2: Race Champions je čistě a pouze o adrenalinu ze závodění. Ten ale tentokrát plyne jen a jen z hodu kostkou, která o všem rozhoduje. Právě proto je tato hra určena pro ty nejmenší, kteří si ale také budou klást otázku, proč vlastně autíčka jezdí po značkách? Partie je rychlá, akcí není zrovna přebytek, ale variabilní herní dráha alespoň něco vynahradí. Jinak je ale Cars 2: Race Champions maximálně průměrnou hrou.
Klady:

+ licence
+ více závodů
+ přestavování tratě
Zápory:

- malé množství typů žetonu
- o všem rozhoduje náhoda
- nic nového a originálního
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Desítka Česko – správné i špatné pohromadě