Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Dětská hračka Le Toy Van Balanční Noemova archa

Voda stoupá a zvířátka se stále nemohou směstnat na dřevěnou archu. Ta je připravena k vyplutí za pomoci dětí, které si Noe povolal. Na palubě musí být zvířátka po párech. To všechno moc dobře vědí ve firmě Le Toy Van z Velké Británie.

Na českém trhu ji má v nabídce spousta obchodů a nám se dostala do ruky jako vánoční dárek. Hračka se ukrývá v malé nenápadné krabičce, která neláká nějakou zbytečnou grafikou, ale na krabici najdeme rovnou obrázek obsahu, velké logo firmy a po stranách také fotografii dítěte, jak si s hračkou hraje. Na krabici pak rovnou najdeme výrobcem doporučený věk od jednoho do dvou let.

Po jejím otevření na zvědavé dítě vykoukne pečlivě zabalená a masivní dřevěná loď. Při pohledu ze strany vypadá trochu jako pod vodou, protože je pokrytá modrou barvou a na ní kresba velryby. Celá loď je pak usazená v základně, která vypadá jako vlny, ale hlavně funguje jako houpačka. Je pevně přichycená ke zbytku lodičky a zvyšuje její stabilitu při houpání. Díky tomu se loď ani při prudkém rozhoupání snadno nepřevrhne.

To ovšem neplatí o zvířecích obyvatelích, kteří by se měli vejít na palubu. Na té zabírá čtvrtinu plochy kajuta, kolem které se musí všechna zvířátka omotat tak, aby se po vyplutí neskutálela do vody. A právě tady musí pomoci děti, jejichž úkolem je poskládat postavičky tak, aby na lodi co nejlépe držely.

Figurky jsou při tom navržené chytře, dobře do sebe zapadají. Moc pěkně se drží, ani nejsou zbytečně velké pro dětské ruce.

Zuzanka dostala hračku už v 8 měsících a už v tuto chvíli je pro ni loď s figurkami velice zajímavá. Sice nedokáže ještě správně skládat postavičky na palubu, ale boření pyramid postavených rodiči není o nic méně zábavné. Všechny figurky jsou lákavé a udrží její pozornost překvapivě dlouho. Dobře se drží i v tak malé ručce.

Později hračka nabídne výborný trénink jemné motoriky, protože skládání figurek musí být pečlivé. Jak už jsme ale zmínili, dobré tvary leccos odpustí a figurky drží opravdu dobře. Třeba žirafy lze stavět i na hlavu, krokodýly postavíte kamkoliv, jen ta lví hříva svým objemem trochu překazí stavební snažení. Současně potrénují s postavičkami děti i dobrý odhad.

Překvapí, že ačkoliv je lodička houpací, nejde ani tak o hledání rovnováhy mezi oběma stranami paluby. Tedy do té doby, než se začne plavidlo houpat. Ani po naložení většiny zvířátek na jednu stranu se vám ji totiž nepodaří překlopit. Ale vůbec to nevadí, skládání je i tak pro děti zajímavé a to především s ohledem na to, že hračka je určená už pro jednoleté mrňousky.

Postavit lodičku a naplnit ji figurkami není ani tak nic obtížného. Figurky lze skládat spoustou různých způsobů, což je dobře i z hlediska hravosti celého snažení. Opravdový test stavby ale začne až ve chvíli, kdy loď najede na první vlny. Popadají některá zvířátka nebo se všechny udrží a zachrání? Na to dohlédne dětský kapitán.

Na všech dřevěných dílcích zaujmou příjemně decentní barvy. Nejsou nijak zbytečně ukřičené a na pohled jsou velmi příjemné. Potěší fakt, že se jedná o barvy ekologické a samozřejmě certifikované a bezpečné pro hraní i těch nejmenších. Nemusíte tedy mít strach, když si dítě strčí krokodýla nebo tučňáka do pusy.

Dřevo je příjemně lehké, barvy odolné a vydrží i opakované rány jedna o druhou. Cena je s ohledem na zpracování přiměřená. Na hračce se nám nepodařilo najít žádný problém. Balanční Noemova archa od Le Toy Van je krásnou dřevěnou hračkou, kterou doporučujeme všem rodičům.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Minutová říše Legendy