Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Dinovky Mince aneb 50 hádanek, triků a her

dinovky-mince-01

Mince jsou tu s námi už od pradávných časů. Znal je Julius Caesar, Karel IV. a dokonce s nimi platil i Albert Einstein. Jenže kromě svojí prvotní role jako platidla se mince staly také symbolem nejrůznějších her nebo dokonce kouzelnických triků. A posouváním mince na hřbetech prstů to jenom začíná.

Do řady Dinovky se totiž přidává nový box s titulem Mince. Na víku s mincemi vidíme také titulek 50 hádanek, triků a her, které jasně naznačuje, co na hráče čeká uvnitř. Při tom vydavatel už je jasný z minulých krabic a i z názvu – je jím společnost Dino. Původně ale sbírka vyšla pod hlavičkou firmy moses Verlag. O text na jednotlivých kartách se postarala Anke Küpper a ilustrace doplnila Silke Klemt.

Se šuplíkem vysunou z obalu přihrádku s padesátkou zadání a v pytlíku se zde ukrývá také sada mincí. Ty nejsou kovové, ale bohužel pouze z kartonu. Na úvodní kartě se zájemci dočtou o historii mincí, ale teprve ty karty pod nimi nabídnou zadání. Jsou všechny očíslované od jedničky až do poslední padesátky. Na přední straně je natištěné zadáním, popis triku nebo převyprávění pravidel nějaké hry s mincemi. V případě, že se jedná o hádanku, najdou hráči na zadní straně karty její řešení.

dinovky-mince-03

Hned první rébus vám ukáže, že musíte dávat dobrý pozor při čtení zadání. Někdy si totiž vše vysvětlíte trochu po svém, a pak se při kontrole řešení můžete divit. Proto je dobré si přečíst všechno pečlivě a raději dvakrát.

Někdy leží řešení jen ve slovíčkaření nebo v triku, na který je třeba přijít. To už ale tak s mincemi bývá a dalo se to čekat. Kulaté mince jsou v hlavní roli ve všech úkolech, ale jejich složení je pokaždé trochu jiné.

Neskutečně zábavné jsou ale i magické triky, které jsou chytře vymyšlené. Často jsou založené na prosté logice nebo matematice, ale pro nevědoucího diváka jsou i tak záhadné. Kouzla u dětí mají úspěch dopředu zaručený, protože pak mohou překvapovat nejen své vrstevníky, ale třeba i dospělé.

dinovky-mince-06

A tak jediné, u čeho není ten úspěch napoprvé jistý, jsou hry. Jsou zde totiž jen čtyři a z nich jedna je založená jen na prosté náhodě a štěstí. Při tom hry ber celkový rozmazaný dojem docela napravují, protože odebírání mincí z předem dané sady je docela zajímavé.

Ústředním motivem celého balíčku ale zůstávají rébusy, kterých je suverénně nejvíc. Jenže současně je také největší šance, že si je děti pokazí otočením karty. Jednou viděné řešení už nelze vzít zpět a zábava z hledání je pryč. Přesto Dinovky Mince jsou opět výbornou sestavou úkolů, které nabízí spoustu zajímavých zadání, tentokrát zase s jinou rekvizitou.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Funkelschatz – a zase ty dračí drahokamy