Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Harry Potter Story Cubes – příběhy z Bradavic

V Bradavicích nám nikdy neřekli, že by mohl takový druh magie existovat. Při našem kouzlení jsme vždy používali hůlky. Možná by si spousta kouzelníků ušetřila nebezpečný hon za bezovou hůlkou, pokud by se dozvěděli, že existují stejně silné magické kostky. I s nimi lze vyčarovat úplně cokoliv si představíte. Především příběhy.

A ty budeme umět brzy čarovat i my, pokud svoji pozornost zaměříme na hru Rory’s Story Cubes s podtitulem Harry Potter. V plastovém blistru najdeme malou kovovou krabičku, která ukrývá vše potřebné. Přesně tak, jak to vymyslel a připravil autor a designér tohoto mechanismu, Rory O’Connor. Novou edici vydává firma Asmodee, tuto konkrétní samozřejmě s posvěcením licence Wizarding World. A hráči u nás doma si mohou zahrát vše s českými pravidly v distribuci společnosti ADC Blackfire.

Uvnitř najdete sadu devíti šestistranných speciálních kostek. Mají bílou barvu a jsou do nich zanořené různé ikony ozdobené žlutou barvou.  Dohromady tedy nabídne solidních 54 symbolů, které jsou všechny nějak vztažené k světu mudlů a čarodějů.

Pokud bychom to brali podle pravidel, tak by hráči měli hodit devíti kostkami a výsledné symboly jim pomohou vytvořit příběh. Takový, který by paní Rowlingová nenapsala. Napíše jej totiž náhoda, fantazie a snaha pobavit ostatní. Každá z výsledných ikon musí být ve vyprávění nějakým způsobem použita, ale existuje tu spousta volnosti a je pouze na hráčově interpretaci, jak symbol pojme.

Doporučuje se, aby první tři kostky utvořily začátek, další tři hlavní část a poslední tři jednoduše závěr celého vyprávění. Je to ale pouze doporučení, protože tohle není hra. Je to spíš takové vodítko a smysl samotným kostkám dodávají až hráči. Není zde žádných vítězů či poražených, protože všichni vyhrají zážitky.

K tomu ale dostanou v pravidlech ještě bonus v podobě varianty můj hrdina. Ta nabízí skvělý nápad, kdy hráči nejdřív s pomocí tří kostek vytvoří hrdinu. Toho pak pošlou do dobrodružství, které poskládají z nového hodu kompletní sadou devíti kostek. To je parádní nápad a varianta, která spolehlivě zabaví i ty náročnější vypravěče.

Délka partie vás tady nemusí trápit. Pokud s vámi zrovna u stolu nesedí George R. R. Martin, pak se všechny příběhy rychle nachýlí ke konci. A jeden příběh nemývá zpravidla více než pět minut. Ostatní hráči sice jen poslouchají, ale často i to je zajímavé. Přesto doporučujeme spíš nižší počet účastníků nebo ji hrát v situaci, kdy se ostatní mají jak zabavit.

Na kostkách najdete všechny důležité postavy, předměty i stvoření, nechybí domácí skřítci, Hagrid, Hedvika, mandragora nebo Trevor. Všechny přísady k vytvořený napínavých, legračních i dojemných příběhů je tu. Ten poslední krok už je na vás.

Fantazii se meze nekladou a svět Harryho Pottera a jeho kamarádů je otevřený. Pokud jste fanouškem tohoto světa, pak Rory’s Story Cubes Harry Potter je drobnou krabičkou, kterou když už jednou dostanete do ruky, budete se jí těžko vzdávat. Je to totiž nevyčerpatelná studna nápadů, zábavy a inspirace na příběhy, které by vás jen tak nenapadly.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Risk aneb hra o dobytí světa