Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Aqua Design Pad – vodní malování

Když jsem řekl paní učitelce ve škole, že jsem kreslil tvary z vody, tak se na mě obořila. Neuvěřila mi ani slovo. Místo toho mě vyvolala k tabuli. Voda je průhledná. Ve svém tekutém skupenství neumí na sebe brát žádný tvar. Všechno jsem to musel zopakovat, ale celou dobu jsem se těšil na to, až se vrátím domů a budu moci zase něco nakreslit.

Čáry máry s vodou budou moci dělat všechny hravé děti, které se dočkají krabice s názvem Aqua Design Pad. Tu vytvořila italská společnost Lisciania zařadila ji do hraček, na jejichž zábavnost a kvalitu dohlíží postavička Carotia. Box pak na pultech našich obchodů najdeme zásluhou distribuce společnosti Piatnik.

Velká krabice je tentokrát potřeba. Mohou za to velké kartonové desky, které zobrazují zajímavé tvary. A v přihrádce jsou utopené plastové tvary v různých barvách. Hlavní hrdiny celého boxu musíme ale hledat jinde – jsou to fixa a kreslicí plátno.

Pokud byste nevěděli, co máte v ruce za hračku, možná byste se podivili, že jste dostali úplně prázdnou fixu. Její špičku lze totiž odšroubovat a naplnit vodou. A právě tady začnou ta kouzla, protože dítě si pak vezme tlusté a ohebné plátno, a položí ho před sebe. Jeho plocha je rozdělená do čtyř barevných částí a je lemovaná spoustou barevných obrázků.

Špička fixy se vodou nasákne velmi rychle a poté už stačí se dotknout plátna a umělecká díla se začnou objevovat. To proto, že voda se skoro kouzelně propije látkou a usadí se uvnitř. Navenek ale zůstane obrázek po nějakou dobu viditelný, než postupně začne zase zpět usychat a mizet.

Už to samo klade na děti tlak a šanci, jak nechat vyniknout své schopnosti a představivost. Během  několika minut se pokusí vytvořit obrázek, který nezůstane dlouho na očích, ale zase zmizí. Není k tomu potřeba žádný papír a vše je krásně znovupoužitelné. Při tom obrázky vypadají opravdu moc pěkně, i když si dítě může zvolit barvu své kresby pouze tím, kam fixou čmárá. Každá sekce plátna má totiž jinou barvu.

Při tom lze kreslit opravdu dobře, včetně různých detailů. Nejedná se jen o nějakou legrácku, ale opravdu můžete různě tlačit a naklánět. Fixa má pěknou špičku, takže jí lze použít i při malování drobných detailů. Navíc přítlakem odlišíte také to, jak moc bude tah na plátně výrazný.

Ale ve skutečnosti je tato hračka určená pro děti už od jednoho roku, protože nepotřebujete žádné opravdové psací potřeby. Díky tomu nenaděláte žádný velký nepořádek. Jen trochu vody, kterou špička fixy pouští, když se s ní něčeho dotknete. Ale i mírně starší děti si s tímto kreslením vystačí, a tady už opravdu bude (třeba ve třech nebo čtyřech letech) důraz i na přesnost.

Tu u dětí fixa rozvíjí už od malička, protože mají snahu kreslit čáry, dělat tečky a čmárat. To všechno se dělá dobře i díky tomu, že fixa je silnější, takže dětem se drží v malé ručce dobře. 

Ale k čemu jsou všechny ty ostatní komponenty, o kterých jsme psali? Slouží jako šablony, ať už ploché nebo trojrozměrné, které mohou děti obkreslovat. Díky tomu mohou snadno kreslit základní geometrické tvary, ale také obrázky třeba auta, domečku nebo hada. Kartonové dílky fungují jako rámečky, které lze vymalovávat zevnitř, ale také jako samotné obrázky, které se pak obkreslují po obvodu.

Provedení Aqua Design Pad a jejího obsahu je perfektní. Proti konkurenci nabízí i šablony, které dále oživují kreslení a umožňují další rozvíjení schopností. A všechno to dětem dává tvůrčí svobodu, která ale po nějaké chvíli zmizí. Pokud si tedy rádi schováváte obrázky svých prcků, pak budete asi zklamaní. Ale ve všech ostatních případech je tohle kreslení, které nabízí důvod k radosti. Dětem opravdu už od roku jde kreslení a čím více to zkouší, tím více se zlepšují. Aqua Design Pad je parádní hračkou, která nabízí i spoustu vybavení, které zábavu ještě rozšiřují.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Harry Potter Kouzelní tvorové