Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Moje první emoce

Patří to k životu stejně jako dýchání. Každá radost, každý smích, každý pláč. Už od prvního dne to všechno děti zažívají, ale dlouho, předlouho, to neumí pojmenovat. Ale to neznamená, že to prožívají méně než my. Přesto nastane den, kdy se budou chtít v těchto pocitech vyznat.

A všechno to bude prožívat s dětmi krabice, která nese název Moje první emoce a dorazila k nám od firmy Lisciani v rámci řady Carotina Baby. Hra se narodila v Itálii, ale při své cestě na české pulty obchodů umí správný jazyk zásluhou firmy Piatnik.

Krabička na víku ukazuje některé z pocitů a je poměrně dost těžká, protože je naplněná velkými kartonovými destičkami. Těch je uvnitř dohromady osmnáct. Dvanáct menších dílků emocí, které patří vlevo a jako druhá část skládačky je tucet velkých destiček s obrázky vyprávějící příběh ke konkrétnímu pocitu.

Dohromady září šesti barvami, které je dělí na stejný počet emocí. Dva páry tak umí vyjádřit smutek, radost, odpor, hněv, strach a ostych. Děti si tyto dílky rozloží před sebe a jejich úkolem je prostě a jednoduše najít páry, které patří k sobě a propojit je s pomocí puzzle zámků.

Děti tak s pomocí destiček trénují nejen správné rozeznávání emocí. K tomu ale děti potřebují i pomoc s jemnou motorikou při sestavování dílků. Zajímavé je, že krabice je určená pro děti už od jednoho roku.  

Destičky jsou pěkně pevné a připravené na to, že zažijí nějaké to hrubší zacházení a potkají se i s dětskými zoubky. Děti je ani omylem tak snadno nezohnou a puzzle dílky do sebe pěkně zapadají, když je třeba. Na zadní straně je sestava obrázků emocí.

Je to zábavné hraní, protože děti baví skládání dílků k sobě. A tady musí trénovat a studovat obrázky, ačkoliv jim s hledáním a párováním pomáhají i barvy. Ale i přes tuto pomoc vidí spojení výrazů tváře s tím, o jaký pocit se jedná. Obrázky samotné jsou zpracované pěkně a lze snadno poznat, jakou emoci měli autoři zrovna na mysli.

Moje první emoce je puzzle hračka, která nabízí sadu dílků a děti je musí poskládat tak, jak vnímají, že k sobě patří. Pro poznávání světa potřebují umět číst lidskou tvář a její výrazy a s tím jim rozhodně tato krabička pomůže.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Bim Bam – zvuky na stole