Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Časová souslednost Zahrada Didaktik

Když vyprávíte příběh, má jasně daný začátek, střed i konec. Každý má svoje jasně dané místo a kdybychom dali konec na začátek, nedávalo by vyprávění smysl. Nám to připadá samozřejmé, ale děti to potřebují pochopit a zamyslet se nad tím.

A právě proto je tu hračka Časová souslednost s tématem Zahrada. Hračka patří do řady Didaktik a vychází v produkci francouzské značky Janod. A to všechno přichází i k nám zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Malá, tenká a nízká krabička obsahuje překvapivě hodně komponent, které jsou pečlivě zabalené do jemného papíru. Uvnitř se ukrývá dřevěná deska se čtyřmi pozicemi, každá je při tom označena jedním barevným puntíkem. Hlavním strůjcem zábavy budou ale sady destiček, kterých je celkem čtyřicet a jsou barvou rozděleny do deseti skupin – příběhů.

A všechny příběhy se odehrávají na zahradě. Hráči nebo rodiče vždy vyberou skupinu čtyř destiček stejné barvy, položí si před sebe prázdnou destičku a pokusí se obrázky seřadit do správné posloupnosti tak, aby obrázky vyprávěly příběh od začátku do konce. Tak jak to má být. Děti by měly být schopné podle obrázků poté převyprávět jednoduchý příběh, kterým správnost svého řešení dokážou.

Jestli je řešení opravdu správné lze zkontrolovat s pomocí barevných puntíků. I na zadní straně každé destičky se totiž nachází jedna taková barva a ukazuje správnou pozici destičky na plánu. Uvidíme tu zrození motýla, žáby i cestu malého krtka.

Řazení i vyprávění je pro děti v podstatě hra, i když soupeří jen sami se sebou. A společnost jim u toho budou dělat určitě rádi i rodiče, protože je zábava děti poslouchat.

Velkou pochvalu dostává zpracování. Destička mají krásnou a při tom jednoduchou grafiku. Každý kousek má v pravém horním rohu výřez a ten výrazně usnadňuje manipulaci. K tomu všemu můžeme přičíst ještě samotné materiály, které využívají dřevo z udržitelných zdrojů a mají tedy certifikát FSC. Janod Časová souslednost Zahrada je krásná výuková zábava, která děti opravdu něco naučí. Třeba i z hlediska vědomostí. To proto, že je určena už od tří let, takže na destičkách a obrázcích můžete některé jevy klidně i vysvětlovat a teprve poté nechat děti ukázat, že souslednost chápou a prověřit jejich vyprávěcí schopnosti.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Člověče, nežer mě – dnes se zlobit nebudeme