Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Magnetické čipsy Učím se barvy s předlohami

Jako by přišel nějaký barevný zloděj a rozesel po světě spoustu bílých fleků. Ukradl zvířátkům i věcem kousky jejich barev. Je na čase, aby se našel nějaký odvážný malíř, který jim všechny ty barvy a odstíny vrátí.

A přesně to bude úkolem dětí, které se pustí do objevování světa v hračce Magnetické čipsy s podtitulkem Učím se barvy s předlohami. Hračku vytvořili ve vývojových síních značky Janod a právě odsud míří k dětem ve světě. Dorazí i na stoly českých dětí, které se dočkají českého návodu zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Krabice je překvapivě velká a může za to především dřevěný herní plán, který je současně také psací tabulí. Aby na ni mohly děti psát, dostanou v krabičce sadu dvou kulatých kříd. Ale malování a psaní je pouze doplňkem, protože hlavním obsahem krabice jsou papírové předlohy a magnetické žetony.

Děti si mohou mezi listy vybrat jeden obrázek, jemuž chtějí vrátit ztracené barvy. Tento papír vloží do dřevěné tabule. Správnou orientaci zajistí zářez ve spodní části karty i tabule, které se musí shodovat. Magnetky by v té chvíli už dítě mělo mít rozložené kolem plánu, aby si z nich mohlo vybírat. S jejich pomocí se pokusí doplnit a zkompletovat obrázek tak, aby vypadal jako nový. Žetonky krásně drží na zvoleném místě, i když je tabulka mírně nakloněná, aby se s ní lépe pracovalo (její zadní část má nízké dřevěné nohy).

Přikládání žetonů krásně trénuje barevné vnímání a rozpoznávání. Právě proto se skvěle hodí pro dvouleté děti, které tyto rozdíly začínají výrazně vnímat. Pojmenovat a rozeznávat barvy není vůbec nic jednoduchého a tady jich je opravdu dost tak, aby se děti musely opravdu snažit.

Hlavní zbraní hračky je variabilita samotných předloh, protože obrázků je celkem dvacet (na deseti oboustranných kartách). Kromě zvířátek nechybí v nabídce také různé tvary nebo obrazce, které dále nutí děti přemýšlet.  V nabídce je dokonce hra piškvorky, kterou lze s pomocí žetonů opravdu zahrát. Při výběru se děti také rozvíjí z hlediska fantazie, protože mohou barvy doplňovat i podle svých představ a nemusí se držet pouze zaběhnutých kolejí.

Hračku ocení děti hlavně v momentech, kdy mají klid na hraní. Pečlivé skládání žetonků je zábavou pro pohodové zakončení dne. Magnetek je opravdu hodně a nikdy není nouze o žádnou barvu.

Bonusem pak je fakt, že pod těmi kartami se nachází tabule a na tu lze psát. I když tedy dítě vyroste z umisťování žetonů na karty, může je dále používat jako ozdobu svých výtvorů nebo volně kreslit křídou na čtvercovou plochu. Tím se stává z hračky dlouho využitelný společník, který s dítětem roste dál.

Janod Magnetické čipsy: Učím se barvy s předlohami je ukázkou toho, jak ani klasické žetonky s magnety nemusí být obyčejné. Stačí přidat křídu, tabuli a k tomu všemu ještě hru, která všechno ozvláštní. Výborná zábava a skvělá hračka, která děti rozvíjí. Přesně to je tahle zdánlivě nevýrazná krabice.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: DreamQuest Snílkův meč – stvořte legendu