Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Orientace v prostoru

Vepředu leze žížala. Za ní roste houba a úplně vzadu stojí velký strom. Je to vlastně takové jednoduché zátiší. Jak jsou ale předmětu uspořádané za sebou, to děti nemusí na první pohled pochopit.

A právě proto přichází nová hračka od značky Janod, která nese název Orientace v prostoru a jedná se o malou krabičku, která vypadá docela nenápadně. Na jejím víku leze právě zmiňovaná žížala. A dolezla i k nám v češtině zásluhou oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Uvnitř tmavého boxu je v první řadě dřevěná základna, která má tři sloupce a tři řady. Dohromady tak vytváří devět souřadnic, ve kterých se děti mají naučit orientovat. A zatímco sloupce jsou označeny barvou, řady zase symboly.

Ale k čemu by byla jedna deska se zářezy, pokud by do ní děti neměly co dávat? Právě proto je zde pečlivě v jemném papíru zabalená sada tenkých figurek, které pomohou malým řešitelům hledat odpovědi na zadání a hádanky. Ty tady mají podobu oboustranných karet, které jsou rozděleny na tři obtížnosti linií u spodní hrany karty.

Děti si tedy jednoduše vezmou kartu a s pomocí figurek se pokusí napodobit její vzhled. Pohled není úplně čelní, takže to je pro děti hlavně o poznávání než o přemýšlení, který předmět schovat za jiný. Hračka spíš slouží jako průvodce, který dětem umožní objevit souvislosti, než že by se u něj měly nějak zamýšlet. Nejedná se o žádný hlavolam.

Při tom je zábava vhodná pro mrňousky od tří let. Ti ocení ty jednodušší karty, protože tam ještě nejsou žádné překrývající se objekty. Jde pouze o umisťování do jednotlivých řad a správné vnímání těchto uspořádání. Děti tak trénují nejen manipulaci s objekty, ale hlavně titulní orientaci v prostoru.

A když už vám nebudou stačit karty, protože jich je docela málo, mohou děti popustit uzdu fantazii nebo jim mohou rodiče dávat zadání ústně. Například lze říct polož duhu za strom, králíčka postav vedle něj a do pravého předního rohu postav berušku. Za ní bude keř. A děti pak s lehkostí trénují i porozumění a představivost, protože musí pracovat se slovním zadáním.

S hračkou Janod Orientace v prostoru lze zažít spoustu legrace a objevování. Děti se naučí zase něco nového a nemusí mít strach, že by jim skočila do cesty překážka v podobě hračky samotné. Ta je totiž pevná, dřevěná a navíc ještě ekologická.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Robinson Crusoe – Záhada ztraceného města