Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Vyrob si zeleninový salát

Není nic lepšího, než když můžete vyběhnout za dům na zahrádku a tam si utrhnout čerstvý listový salát. Jeho křupavé listy jsou skvělým doplňkem každého jídla a když je to rostlina, kterou jste si vlastnoručně vypěstovali (a ochránili před slimáky), tak chutná ještě o to víc.

Všechno, co by malí kuchtíci mohli potřebovat k vytvoření takové dobroty přináší hračka Vyrob si zeleninový salát, která se ukrývá v krabici ze středně silného kartonu. Hračku s pomocí filcu, dřeva a suchých zipů vytvořili v dílně značky Janod. O dostupnost této hračky na pultech českých obchodů se zasloužil oficiální distributor značky Janod pro ČR a SR.

Malé děti milují to, když mohou pomáhat v kuchyni. A když se dozví, že si mohou hrát sami na přípravu zeleninového salátu, s chutí se do toho vrhnou. Uvnitř totiž najdou jednu celou hlávku, u které je na středu s pomocí suchých zipů přilepena hromada zelených listů. Veškerá ta příprava začne právě jeho otrháním.

Listy by měli propláchnout (jen jako!) a potom přesunout do ostřeďovačky. Tam s nimi zatočí, a pak už je přesune do nějaké připravené velké mísy. Teď začne samotná příprava, při které přihodí do obsahu také rajčata, cibuli, vejce, žampiony a okurky. Pak zbývá jen dochutit s pomocí oleje, soli a pepře, pěkně všechno promíchat a salát je hotový.

Jak už jsme uvedli, základ tvoří samozřejmě samotný zeleninový salát. Bez něj by neměli malí kuchaři co připravovat. Je vyroben z filcu a jeho srdce tvoří měkká zelená kulička. Listy mají dvě barvy a je na samotných dětech, jak je ke středu připevní. Pak si je zase mohou pěkně otrhat. Mají pěkně vyšívané žilky, takže působí opravdu pěkně.

Druhým krokem v hraní je odstředivka. Její dno je dvojité, právě jako v reálu, takže se ta venkovní část dá použít i jako miska. Vnitřní část je perforovaná, aby mohla z listů při točení odlétat voda. Vše mohou děti překrýt víkem, které je ze dřeva a má navíc pohyblivé části. Děti tak mohou opravdu napodobovat přesně to, co dělají jejich rodiče.

Pak už jde o ingredience a ty jsou velmi zajímavé a variabilní. Většina jich stále zůstává filcová a jako s takovými se s nimi výborně manipuluje. Ale pak jsou tu ještě také dílky dřevěné, konkrétně plátky rajčat a okurek. Děti ale zaujme určitě také cibule, která se dá loupat, respektive rozložit na dva soustředné kroužky.

U každého míchání salátu nesmí chybět ani příslušenství. Je tu lahvička, která je celá ze dřeva a nic tekutého v ní nenajdete. Jedná se ale o dochucovadlo salátu. S ním musí děti pracovat stejně dobře, jako s mlýnky na sůl a pepř. Ty jsou ale otočné a dokonce vrčí, když s nimi dítě zatočí. Závěrem už zůstává zmínit jen dvojici dřevěných vařeček.

Celá tahle herní sada jednoduše podporuje naprosto fantasticky hru v kuchyni. Ta není nijak omezena pohlavím, protože vaření baví jak kluky, tak holky. Mixování salátu je bude ohromně bavit, protože celý obsah je skvěle interaktivní a výtečně provedený.

Nezbývá nám tedy, než celou krabici velmi doporučit. Fantazii totiž nenechá hračka Vyrob si zeleninový salát ani na chvíli v klidu. Přináší neustálé nutkání míchat, rozebírat, dochucovat a při tom má úplně vše, co byste od takového boxu mohli čekat. Navíc se spoustou interaktivních prvků. Vyrob si zeleninový salát je krásná hračka do každé dětské kuchyně.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Sentinel Tactics Flame of Freedom – tahoví superhrdinové