Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Skládačka Snídaňky

Není asi nikdo, koho by nepotěšila lahodná snídaně, kterou mu někdo připraví. A takový obložený chleba je výborným způsobem, jak nastartovat dobře svůj den.

Děti se při přípravě takové dobroty ještě navíc něčemu přiučí. Tak to vidí i autoři ve firmě Granna, kteří svoji novou hravou krabičku pojmenovali Skládačka Snídaňky a zapojili ji do řady her Já už hraju pro ty úplně nejmenší. Jedná se o novinku, kterou v kompletní lokalizaci přináší společnost Pygmalino. O grafiku obsahu se postarala Ewa Podleś.

Na víku nízké čtvercové krabičky najdou děti inspiraci na jeden z obložených chlebů. Uvnitř najdou spoustu kartonových komponent, které budou sloužit jako základ nebo přísada některé snídaňové dobroty.

Pravidla postupně dětem radí, jak objevovat suroviny a hraní s tímto boxem. Všechno tedy samozřejmě začíná rozložením a pojmenováním jednotlivých součástek, takže se dočkáte listového salátu, vejce, ředkvičky, rajčete i dalších přísad, které z obloženého toustu dělají lahůdku.

Potom už na dalších stranách návodu najdou pět chlebíčků, které by měly děti zkusit vytvořit co nejvěrněji podle zadání. Pravidla jasně naznačují, že by měly děti dbát na vzhled a estetiku svých výtvorů.

Kartonové součástky nabízí skvělý zážitek, a především výbornou manipulaci, což děti potřebují. Box je totiž určený už od dvou let. Už v tomto věku mohou děti zkoušet trénovat pojmenování a šikovnost svých prstíků.

V nabídce je nejen toustový chleba, ale také rozkrojená houska, která se skládá hned ze dvou plátků. Děti mohou libovolně kombinovat všechny suroviny a díky dvěma druhům pečiva mohou zkoušet svoji skladbu i různými způsoby. Jediným problémem je, že se po každém takovém výtvoru začnou všem přihlížejícím sbíhat sliny.

Skládačka Snídaňky není žádným puzzle ani ničím takovým, ale nechá děti mixovat a vařit lahodné obložené chleby. A kterého prcka by to nebavilo, když ho sledují a povzbuzují rodiče.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Sloop – stavění a zajímání čísel