Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Trefl Abeceda

Když jsem připravoval ples pro zvířátka a věci, tak mi všechno hrálo do karet. Hlásilo se mi spousta zájemců, takže během několika hodin bylo vyprodáno. Pak mne čekaly pěkné povinnosti plánování bálu. Jenže každý pořádný ples potřebuje také svého uvaděče. Ale v našem světě se nenachází moc vzdělaných, kteří by uměli tak dobře písmena, aby mohli uvádět nově příchozí. A tak pořádáme konkurz.

A právě z řad malých dětí bychom měli vybrat toho odborníka na písmenka s pomocí nové vzdělávací hry Abeceda, která patří do skvělé série Malý objevitel. Ta je určena těm úplně nejmenším a její vydání má na starosti společnost Trefl.

Malá krabička a na jejím víku písmenka, to asi nikoho nepřekvapí. Na malé děti zde čekají dvoudílné puzzle destičky, které se vždy skládají z páru písmenko a obrázek. Kolem nich se ve dně krabičky prochází také osmnáct žetonů berušek.

Děti si nejdříve v první seznamovací hře prohlédnou destičky a naučí se je poznávat, spojovat a párovat. Hledání souvislostí mezi nimi mohou hledat vždy mezi natištěným znakem na jedné destičce a startovním písmenem slova, které znázorňuje obrázek. S hledáním jim pomohou také barevné odstíny, protože obě destičky, které k sobě patří, mají stejné barevné pozadí.

Pak už jsou zde návrhy na hry. Těch je hned několik a pohybují se od pexesa, přes hledání párů mezi otočenými dílky v reálném čase až po kombinování tří kartiček do příběhů. Ale ani tím pravidla nekončí, protože s písmenky lze zažívat legraci, jako vyjmenovávání předmětů na dané písmeno.

Nabídka her je opravdu bohatá a nabízí zábavu pro děti různých věkových kategorií. Ty tak postupně pronikají do tajů abecedy, vylepšují si slovní zásobu a hned v druhé hře si vyzkouší i postřeh. Musí rychle odhalovat destičky a hledat mezi nimi dílky stejného tématu.

Teprve poslední hra ale využívá žetony a děti jimi počítají slabiky. Je to vlastně nejpokročilejší ze všech her, které tato krabička určená pro mrňousky od tří let nabízí. Věkové rozmezí tu je ale omezeno i shora a to pěti lety, kdy právě tyto slabiky dojdou svého využití.

Autoři využívají chytře jak sady písmenek, tak obrázků. Někdy jen samostatně, jindy v kombinaci, ale dohromady je prostě šířka zábavy, kterou krabice před dětmi otevírá, opravdu úctyhodná.

Písmen je právě tolik, kolik jich je v abecedě. A to je dobře, protože i když je mezi obrázky jen jeden obrázkový zástupce, hledání těch dalších je předmětem jedné z her. A právě tam opravdu dostane slovní zásoba pořádnou prověrku.

Abeceda je parádní výukovou hrou, která zaměstná děti od chvíle, kdy si umí hrát až po nástup do školní docházky. Svou širokou nabídkou nápadů slibuje opravdu pořádnou hromadu zábavy a umí růst s dítětem od tří do pěti let. Abeceda je jednoduše super!

Prozkoumávejte dál
Recenze: Shuffle Heroes – steampunkové dobrodružství