Nevíte, co koupit na Vánoce? Podívejte se do naší poradny!

Recenze: Kontrasty Hračka pro miminka

kontrasty-01

Když vezmete zvířátkům a jiným předmětům jejich barvy, budete asi překvapení. Musíte si vybavit tvary a siluety. Ale to není úkol až tak pro dospělé, jako pro děti. Pro ty úplně nejmenší je určena totiž novinka ze stáje firmy Alexander s názvem Kontrasy: Hra pro miminka. Krabičku pak doporučuje Sovička moudrá hlavička. Na připnutém očku se dozvíme, že box dostal cenu Hračka roku 2016 v Polsku.

V malém boxu s otevírací jednou stranou najdou hráči plastový šuplík a v něm celkem deset velkých kulatých destiček. Ty jsou spojené kroužkem a na svých obou stranách nabízí černou nebo bílou siluetu.

kontrasty-03

Krabička není tak docela hrou, ale přesto jsme se ji rozhodli představit, protože se nám velmi líbí její zpracování. Destičky totiž mají výrazné tvary a tím v malých dětech podněcují zrakové vnímání. Box je totiž doporučen dětem už od tří měsíců a tam je opravdu velmi důležité rozeznávání tvarů. A když už jde o tvary, určitě je super zařazení pěkných obrázků jako je medvídek, slon, autíčko nebo čtyřlístek.

deskové hry - TLAMA games

Obrázky jsou opravdu masivní, takže jsou připravené i na to, že je dítěti necháte vzít do malé ručky. O nezávadnosti použitých barev nebo komponent se na krabici nic nedočteme, takže tuto vlastnost nemůžeme nijak hodnotit.

kontrasty-04

Ale i při ukazování se vám dostane od dětí odezvy. Obrázky jsou totiž opravdu velmi kontrastní, jak naznačuje také název celého boxu. Při tom jsou i zvolené tvary jasné. Spojení kroužkem je třeba pochválit, protože se vám destičky nikde nerozkutálí ani neztratí.

Kontrasty Hračka pro miminka není o soupeření, ale pouze o trénování zrakového vnímání. To je ale velmi důležité poslání, které není třeba podceňovat. A takovýchto hravých krabiček pro ty nejmenší není zase tolik. A mezi nimi určitě Kontrasty vynikají.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Doom – brána do pekel se znovu otevírá