Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Moje druhá hra – a zase s krtečkem

moje-druha-hra-01

Krtečkovo auto je rozbité. Jeho části se rozkutálely z kopečka až dolů do údolí. Když to zjistil, hned běžel za myškou, která je známá opravářka. Ta mu dala jasnou radu: nejdřív musíš posbírat všechny stavební dílky a pak jej spolu dáme dohromady.

S autíčkem si budou tentokrát hrát i děti, kterým se dostane do rukou hra Moje druhá hra. Jejím vydavatelem je společnost Dino a hra je aktuální novinkou pro rok 2016. Navazuje na úspěch zábavy pro nejmenší s názvem Moje první hra.

Uvnitř krabice najdou hráči kartonovou pevnou vložku, která bude sloužit jako herní plán. Uprostřed má otvor do krtkova domečku, zatímco okolo se vine cestička s obrázky poztrácených součástek na sestavení auta. V rohu pak má svoje místo ruleta se třemi výsečemi. Než je budou hráči moci využít, musí nejdříve vybrat tři z nabídky šesti příběhů. Z jejich destiček vycvakají po třech dílcích a všech devět vhodí do krtince. Totéž pak udělají také s dřevěnými kousky autíčka.

moje-druha-hra-07

Hráč ve svém tahu roztočí ručičku a jeho akce závisí na tom, na kterou ze tří možností ukáže červená šipka. Motýlek mu umožní popojít figurkou z jejího startovní pozice u ježka po cestičce o jedno políčko kupředu. V tu chvíli má hráč možnost vylovit po hmatu z nitra krabice správný dílek autíčka a položit jej na konec cesty. Tam budou všechny součástky na hráče čekat.

I symbol knížky opravňuje hráče sáhnout do krtince a zkusit najít destičku příběhu, který v tuto chvíli hráči společně skládají. Znovu k tomu mohou použít pouze hmat, protože dílky každého příběhu mají jiný tvar a je možné je jednoznačně identifikovat. Dílek rovnou zastrčí zpět do tabulky příběhu. Pokud tím došlo k dokončení některé z pohádek, měl by jej současně hráč odvyprávět. Za to si může sadu položit před sebe a partie pokračuje.

Když ovšem padne obrázek myšky, tak se může pustit do skládání autíčka. Může poskládat všechny dílky, které jsou k dispozici na posledním políčku trasy a současně je možné je pospojovat. To je také cílem celé hry. Jakmile se celému týmu podaří poskládat vozítko, mohou do něj postavit figurku a slavit společné vítězství.

moje-druha-hra-03

Moje druhá hra u malých dětí trénuje nejen schopnost vnímat příběh a poskládat děj do smysluplného pořadí, ale také dává důraz na spolupráci. Děti společně bojují a na konci není nikdo poraženým, ale všichni vítězí.

Hráči nemají proti sobě žádný čas nebo mechanismus, který by znamenal, že mohou neuspět. A to je trochu promarněná šance, protože tak mohla být hra ještě zajímavější. Takto se jedná pouze o popocházení s figurkou a skládání.

Pro kompletaci autíčka je třeba mít šikovné prsty a pro nalezení správných dílků zase dobrý hmat. Pokaždé totiž losují dílky z nitra krabice. Záleží pouze na zvolené obtížnosti, jestli se mohou dovnitř dívat (ty nejmenší děti) nebo musí spoléhat pouze na konečky prstů.

moje-druha-hra-12

Kromě pěkných ilustrací se základem v populárním seriálu musíme pochválit především dřevěné zpracování autíčka. V krabici najdou malí hráči velkou dřevěnou figurku, ale místo ní mohou použít krtečka z prvního dílu hry. Krteček se bez problémů do autíčka usadí a jeho figurku lze použít místo postavičky z této krabice.

Moje druhá hra představuje dostatek zábavy především těm nejmenším čtyřletým dětem. Jen je škoda, že nenabízí ještě o kapku víc. Už samotné zaměření na hmat a vyprávění příběhů je ale dostatek. Moje druhá hra sice nedotáhla svoje možnosti až do konce, ale i tak se dětem líbí.

Recenze: Moje druhá hra – a zase s krtečkem
Moje druhá hra je další možnost pro děti, jak strávit nějaké chvilky se svým oblíbeným černošedým hrdinou. Malý krteček tentokrát potřebuje opravit autíčko a děti mu musí pomoci. Při hledání poztrácených součástek si ale budou také vyprávět příběhy ze tří dílků. U dětí prověří nejen to, ale také hmat. Moje druhá hra je čistě dětským počinem, který není veskrze špatný a má hlavně téma pro děti lákavé pohádky.
Klady:

+ kombinovatelné s původní hrou (použití figurky krtečka)
+ vyprávění různých příběhů
+ krásné dřevěné autíčko
+ potřeba hmatu
+ hráči spolupracují
Zápory:

- není možné prohrát
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Harry Potter Boj o bradavice – rozšíření The Charms and Potions