Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Vyžeňte vetřelce pomocí duchů ostrova – Spirit Island na Kickstarteru!

Hry o kolonizování už tu byly. Mohli jste se vcítit do kůže Španělů, Angličanů či dalších evropských národů a budovat svoje impérium v zámoří. Avšak společnost Greater Than Games to vzala z druhé strany. Kolonizátoři jsou vnímáni jako vetřelci, a tak se Země rozhodla bránit, na ochranu svého teritoria vyslala mocná stvoření, elementály.

Spirit Island je kooperativní, strategická záležitost s herní dobou mezi 90 – 120 minutami, v níž se hráči stávají mocnými duchy přírody 1 z kolonizovaných ostrovů. Skupinka 1 – 4 těchto stvoření svede bitvu s vetřelci o to, kdo bude tomuto území vládnout. Hráči ovládají 1 z 8 dostupných elementálů, z nichž každý má unikátní schopnosti. Ostatní, kolonizátory či domorodé obyvatele ostrova obstarávají herní mechaniky. Každý z duchů začíná s omezenými možnostmi na využití své moci, v průběhu hry však odemykají další své schopnosti a díky pomoci domorodých ostrovanů mohou některé své efekty znásobit.

pic2691271_lg

V každém kole hrají všichni zúčastnění současně a vyberou si schopnost, kterou chtějí použít. Některé z efektů jsou vyvolány ještě před tím, než začínají hrát vetřelci nebo naopak až po nich. Herní mechanikou, kterou je hra ovládána jsou překvapivě karty. Vítězství může být dosaženo pouze jedním způsobem, duchům se musí podařit vyhladit kolonizátory, v opačném případě hra končí prohrou.

Spirit Island již byl kompletně zafinancován, ale stále je možnost odemknout další odměny jimiž můžete hru obohatit. Nejlákavějším z nich je v tomto směru rozhodně přidání 9. elementála s přízračným jménem Heart of Wildfire jako promo.

karty

Tuto kooperativní záležitost je možné získat za zabackování $ 49, zaslání do České republiky vás však bude stát dalších $ 35. Spirit Island vypadá jako zajímavý projekt, otázkou zůstává zda se do hry vyplatí investovat nebo si ji případně pořídit později, ale to už bez promo kartiček ostrovních duchů.

Konec projektu je plánovaný na 16. října 2015.

Kampaň na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/gtgames/spirit-island/

Prozkoumávejte dál
DeskoFobie.cz a DeskoveHry.com – články a videa na jednom místě!