Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Pig Ball – kuličky s čuníky

pig-ball-01

Jak to vypadá u prasátek na farmě, když přijdete na návštěvu? Čekáte uklizený, čistý chlév, žádné pavučiny v rozích ani bobky na zemi. Tak by si to určitě představovaly i maminky prasnice, jenže to by selátka nesměla být tak hravá. Kdykoliv se dostanou po dešti ven, vymetou každou louži, no a pak všechny ty blátěné suvenýry přinesou s sebou na bříšku zpět domů.

Ale nebojte, my nebudeme těmi, kdo by po nich uklízel. Hru Pig Ball si pro nás připravili autoři ze Sai Vision Inc proto, abychom si užili právě toho bláta. Ilustrace zpracoval Dušan Lakičevič a celá zábava pak vyšla pod logem společnosti Ravensburger v roce 2015.

Na hráče to všechno čeká uvnitř velké a vysoké krabice, na které jsou vidět všechna ta zašpiněná malá prasátka. A uvnitř se ukrývá hromada plastových dílků, ze kterých hráči postaví s využitím kartonových dílků základ pro celé bahnění.  Po stranách umístí destičky ohraničení, mezi sebe pak nízké ploty a tím celé dějiště ohraničí. Pro každé ze selátek tu je pak připravena jedna pozice, kde se bříškem zachytí.

pig-ball-06

Figurky prasátek mají zablátěné packy rozpřažené, jak jsou připravené chytat míč. Do otvoru uprostřed pak položí hráči časovač a nezapomenou si také vybrat jedno (nebo více – podle počtu účastníků) prasátko. Stranou položí dílky mytí obrázkem dolů, stranou položí i blátěný míč a louži.

První hráč se stane časoměřičem, natáhne stopky v podobě maminky ukryté v neckách a čekající na své děti s koupelí. Jakmile postavičku pustí, začne čas odbíhat a hra začíná. Čuníci si pak začnou házet blátěným míčem. Kdykoliv se k nim dostane, plácnou do něj oběma rukama. Jejich majitelům stačí poplácat své prasátko po hlavě. To díky skrytému mechanismu v důsledku toho plácne pacičkami a odrazí míč k některému z dalších hráčů.

Hráči si tak s prasátky přehazují své blátěné koule a snaží se nebýt tím, koho maminka přistihne s koulí v ruce. Pouze a jen ten dostane žeton umytí ve chvíli, kdy mamince dojde trpělivost a vynoří z koupele, hledajíc své děti. Podle barvy mýdla na žetonu pak nastává čas na další kolo nebo na slavnost kaluží. V tu chvíli maminka odběhne pro novou vodu a místo vědra se ve středu plánu objeví louže, do které se hráči snaží trefit. Kdo je první, ten může vrátit jeden ze svých mycích žetonů.

pig-ball-03

Partie tak probíhá přehazováním blátěného míče sem a tam a končí ve chvíli, kdy maminka nachytá některé prasátko potřetí. Ten, kdo má tři žetony umytí, se stává nejčistším selátkem. Jenže o to přece čuníkům nejde! Tento hráč totiž prohrál a vítězem se stává naopak ten, kdo má žetonů nejméně.

Pig Ball je hrou, která nabízí aktivní odreagování a akční legraci pro všechny prcky a to už od čtyř let věku. Je to bláznivá přehazovaná, u které se děti opravdu do sytosti zasmějí. A to je vždy známkou dobré zábavy, pokud jako rodiče slyšíte živý hovor a smích od stolu.

Samozřejmě tahle koulovaná s bahnem nedává zrovna nejlepší příklad dětem, ale co se dnes dá dělat, když sníh je téměř pohádkovou věcí. Ovšem i samotný průběh hry znamená, že pro dospělé hra není zrovna nejlákavější.

pig-ball-11

Hra je nejen o schopnostech hráče, který musí s míčem vždy přeskočit malý plot, ale současně to nepřehnat, aby míč nevyletěl z celé herní plochy. To si totiž musí vzít míč zpět zpod stolu a hrát znovu. Ale pokud by náhodou maminka vykoukla v té době, pak nikomu nenáleží trestný žeton. Nikdy ale nevíte, kdy přesně časomíra skončí, protože je natažená pokaždé jinak. To je prvek, který si prasátka vypůjčila z populární slovní hry Tik Tak Bum.

I s ohledem na cílové publikum je jasné, že hra bude rychlá a to je také pravda. Většina komponent je vyrobena z plastu, ale je současně i dostatečně pevná. Zpracování celkově působí velmi dobře a vzhled prasátek se dětem určitě zalíbí. Pochválit lze plácání packami i zpracování časomíry. Je vidět, že designu byla věnovaná patřičná péče.

pig-ball-16

Pig Ball je krásně vypadající akční hrou. To je základní hodnocení, které by vlastně i mohlo stačit. Hra je to pro děti naprosto funkční, zábavná a plná vtipných okamžiků. Téma s prasátky je fajn a dětem se Pig Ball určitě zalíbí.

Recenze: Pig Ball – kuličky s čuníky
Pig Ball nabízí legraci s prasátky pro děti. A to je přesně to, co dostanete. Akční přehazování blátěného míče sem a tam je okořeněné tikající časomírou. Partie je rychlá, ale především legrační a dětem se tak bude zamlouvat. Především těm nejmenším, pro které je určená. Zpracování pak je výborné a dělá z Pig Ball příjemnou trefu pro děti.
Klady:

+ prasátka
+ variabilní časomíra
+ hlavně o šikovnosti
+ mezihra s trefováním kaluže
Zápory:

- rodiče herní tolik neosloví
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tik Tak Bum! Junior Disney – trpaslíci hledají bombu