Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Deskovky na Vánoce? Část 10: Vědomostní hry

Rádi hrajete deskové hry, ale baví vás spíš ty, ve kterých musíte prokázat nějaké znalosti? I pro vás máme připravenou trojici her z roku 2019, které by vás mohly před Vánoci zaujmout.

 

Zpátky do lavic

Zpátky do lavic je nenápadnou hrou s názvem, který by mohl zavádět a trochu naznačovat hru pro děti. To ale není vůbec pravda a hra je naopak cílena na starší publikum, čemuž odpovídá také obtížnost otázek. Známkování u každé z disciplín je dobře vyřešené a čtyři otázky na každé kartě jsou tak akorát. Hráči pak dostávají volnost z hlediska časového limitu, jehož tlak může zážitek ještě více pozvednout. Zpátky do lavic je vědomostní hra pro starší, která umí prověřit i překvapit.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-zpatky-do-lavic-vzpominky-na-skolu/

 

 

5 sekund

Ačkoliv to tak může vypadat, 5 sekund není hrou čistě vědomostní. Místo toho jde opravdu jen o několik slov. To ale neznamená, že neumí prověřit všechny účastníky a jejich schopnosti. Vyjmenování tří pojmů se zdá být opravdu jednoduchým, jenže o to víc budete občas překvapení. A pocit, že šance krouží kolem stolu, když se první pokus nepovede, je přesně tím napětím. 5 sekund je super slovní hra!
 

http://www.deskovehry.com/recenze-5-sekund-opravdu-malo-casu/

 

 

Země na cestách

Země na cestách přináší hráčům novou mapu, na kterou budou umisťovat kostičky. Tentokrát se ale nehraje na žádné vícenásobné tipování. Ve hře je vždy pouze jedna kostička, zatímco ostatní tipují její správnost. V případě odhaleného omylu dostanou samotní hráči šanci řešení upřesnit. Díky tomu je každé kolo zajímavé a všichni nakonec mají šanci bodovat. Země na cestách je opět nápaditou vědomostní hrou, která není jen mladším bráškou velké krabice, ale regulérní samostatnou hrou.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-zeme-na-cestach-planeta-s-kufrem/

 

 

Desítka Česko

Desítka Česko chce určitě dávku přehledu, protože prověří znalosti hráčů v nejrůznějších oborech. Všechno to moc pěkně vypadá, ale hlavně se hráči udržují v neustálém nebezpečí, že přijdou o své nastřádané body. Riskování je důležitou součástí partie a jednou z platných cest k vítězství. Desítka Česko je výbornou vědomostní hrou, která vyniká originalitou i variabilitou.

 
(recenze vyjde během několika dnů)
 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 13: Hry pro anglicky mluvící děti a rodiny