Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!
Rear view of a puzzled businessman in front of a blackboard finding a solution to escape from labyrinth. Breaking the rules, as a red line pierce the maze walls.

Dej deskovku pod stromeček: Tipy na hry na párty

Nevíte, co pořídit pro bláznivé večírky s kamarády? Nabízíme vám uvolněné i úplně ulítlé hry, u kterých se budete skvěle bavit. Tady jsou naše tipy na novinky za rok 2022:

Poslední zpráva (REXhry) – recenze, pro 3-8 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Poslední zpráva je party hra plná detailů. Na jedné straně to jsou detaily, které hráč v roli oběti nakresli na šachovnici. Snaží se tím popsat titěrné detaily a okolí pachatele, aby jej mohli detektivové na místě činu objevit. Oběť je pod tlakem při podávání výpovědi stejně jako v reálu, pachatel může fakty překrucovat a zahlazovat stopy a na detektivech je, aby z toho zmatku vyzobali ty důležité informace. Všechno tohle je skvěle zábavné, pokud se rádi bavíte. Poslední zpráva je vynikající hra.

Muzeum podezřelých (Blackfire) – recenze, pro 2-4 hráče, od 8 let, KOUPIT

Muzeum podezřelých nám dělá obrovskou radost a skvěle oživuje žánr dedukčních her. Nejde totiž jen o hledání spojitosti mezi kartami. Ne vždy totiž stejné nápovědy povedou ke stejným výsledkům. Může za to náhodný výběr podezřelých a do partie vkládá zajímavou nejistotu a momenty, které neznáme. Spousta z nich je opravdu výtečných a hráče baví. Posledním puntíkem pak je výtečné odhalení, jako z vyšetřování Hercula Poirota. Muzeum podezřelých je parádní hrou a lahůdkovou rychlovkou.

Ucho (Dino) – recenze, pro 4 hráče, od 12 let, KOUPIT

Ucho je party hrou, která ukazuje, že i v klasickém hádání pojmů můžete být originální. Stačí si vzít inspiraci v reálném světě a postavit box kolem osvěty a učení znakové řeči. Téma ale nepůsobí prvoplánově. Právě naopak nabízí šanci, jak se naučit nějaké ty symboly a znaky, ale také si vytrénovat oči pro neustálé odezírání. Uši v partii hry Ucho potřebovat nebudete.

TOP 10 (REXhry) – recenze, pro 4-9 hráčů, od 14 let, KOUPIT

TOP 10 je zástupcem netradiční kategorie kooperativní party hry. Všichni spoluhráči dostanou téma a snaží se přijít s odpovědí, která se zařadí na konkrétní místo (dle vylosované karty) na stupnici od jedné do deseti. A překvapivě to není nic jednoduchého, stejně jako není lehké v této hře uspět a vyhrát. TOP 10 je ukázkově rychlá a zábavná hra, kterou otevřete pro odlehčení a pro zasmání. A takových her, které dokáží opravdu rozesmát je málo, takže si jí važme!

Stella (Blackfire) – recenze, pro 3-6 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Stella je párty hra nejen pro ty velké párty, ale i pro malé komorní, na které vám přišli jen dva nejlepší kamarádi. Funguje skvěle v nižších počtech, je rychlá a nadchne svým zpracováním i napínavou možností riskovat. Hráči se snaží zvolit karty, které si vyberou i ostatní, ale v disciplíně plné intuice a fantazie. Stella je krásnou hrou, která nadchne milovníky krásných obrázků, rychlých partií a nenáročného soupeření.

Prozkoumávejte dál
Rádce: Deskové hry od Ježíška 2014 – dětské hry