Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 16: Hry pro anglicky mluvící

Poslední díl věnujeme ještě dalšímu přehledu zajímavých her v angličtině!

 

Fireball Island

Fireball Island: The Curse of Vul-Kar by si vzhledem ke své hratelnosti, jednoduchosti a rychlosti zasloužil závěrečné hodnocení plné nepokrytého obdivu a chvály. O to větší škoda je, že všechno nekazí náhoda (tu tak nějak čekáte) nebo horší zábava ve dvou, ale zcela nesmyslný přešlap s kvalitou figurek. Navíc pokud pořádáte párty, pak vás zklame maximální počet hráčů. Ale i přes tyto všechny problémy musíme Fireball Island doporučit všem, kteří mají rádi dobrodružství.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-fireball-island-the-curse-of-vul-kar-ostrov-plny-lavy/

 

 

Deep Blue

Deep Blue se vás nezeptá na to, jestli umíte dobře plánovat nebo jestli chcete strávit pětiminutový tah přemýšlením. Místo toho se zeptá jednoduše: Chcete se skvěle bavit? Pokud je vaše odpověď ano, pak si tohle potápění k pokladům zamilujete. Z hlediska pravidel je toho dostatek, aby udržela pozornost náročnějšího, ale při tom je přístupná a hladce klouže po hladině směrem k dramatickému finále. Po celou dobu se budete skvěle bavit, i když o vašem osudu často bude rozhodovat někdo jiný – ať už protivník nebo náhoda. Deep Blue je famózní deskovou hrou a rodinnou trefou, jaká tu už dlouho nebyla!
 

http://www.deskovehry.com/recenze-deep-blue-kam-paprsky-nedosahnou/

 

 

Parks

Parks je nádhernou hrou, která dělá radost, ať si ji zahraje kdokoliv. Její hladký průběh a posouvání figurek podle soupeřů je způsob, jak si můžete hraní opravdu užít na maximum. Partie je při tom vždy vyrovnaná, plná rozhodnutí a zajímavých momentů. Z hlediska pravidel není náročná a lze ji spíš označit za hru pro začátečníky nebo pro ty, kteří se teprve s deskovými hrami seznamují. I tak ale nabízí elegantní hratelnost a především parádní vzhled. Parks je pro nás jasnou peckou a adeptem na jednu z nejlepších her této kategorie pro rok 2019.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-parks-na-ceste-amerikou/

 

 

Call to Adventure

Call to Adventure je lahůdkou pro začátečníky, která umí přetavit každou partii v dobrodružství. Stojí za tím fakt, že dokáže každému hrdinovi v průběhu tahů vdechnout osobnost, ale současně vyprávět i nějaký příběh. Nevadí, že úspěšnost výprav rozhoduje náhoda. Všichni do jednoho si hru užívají a přesně to dělá z Call to Adventure hit!

 

http://www.deskovehry.com/recenze-call-to-adventure-sen-o-velikosti/

 

 

Dead Men Tell no Tales

Dead Men Tell No Tales je hra, která se tváří docela nenápadně. Jako další kooperativní hra, tentokrát z pirátského prostředí. Naštěstí ale přichází se svými zajímavými myšlenkami a boj s ohněm krásně kombinují s bitvou o přežití a snahou urvat si pro sebe dostatek zlaťákového majetku. Partie je od začátku do konce naplněná atmosférou a napětím. Hráči uspějí či prohrají spolu. A jejich vítězství nebude nic jednoduchého. Samozřejmě tu zůstávají potíže s tímto typem kooperativních her, ale ani to nemůže hře Dead Men Tell No Tales zabránit, aby mezi konkurencí zářila a nabízela nový, skvělý zážitek.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-dead-men-tell-no-tales-i-pirati-musi-obcas-spolupracovat/

 

Prozkoumávejte dál
Rádce: Deskové hry od Ježíška 2014 – dětské hry