lesní požár krabice

Novinka: Lesní požár – nová hra z českých luhů a hájů

Noční ticho prořízl jekot sirén. Les hoří! Oheň polyká strom za stromem, vesnice svírá horký dým. Hasiči vyjíždějí. Každý má v týmu svou práci, každý ví, že se může na druhého spolehnout. Lesní požár se šíří, vítr ho žene do neprostupných křovisek. Ale v bezpečí skal se zatím sestavují rozličné hasící stroje. Podaří se s jejich pomocí nad ohněm zvítězit?
Lesní požár - rozehraná hra
Lesní požár je nová česká  kooperativní desková hra od Tomáše Mrkvičky  a Jana Hanouska (TM games). Kluci se svou hrou uspěli v soutěží autorů, kterou pravidelně pořádá CBG – Česká deskoherní společnost a díky spoluprácí právě s CBG hra spařila světlo světa.
Ve hře se hráči ujmou role neohrožených hasičů, jejichž úkolem je ochránit okolní vesnice před rozšířujícím se lesním požárem.  Jak asi správně tušíte, jde o hru kooperativní, kde každý hráč spolupracují a každý z nich musí přispěl k vítězství svými speciálními dovednostmi. Je potřeba naplánovat dobře společnou strategii, ve které vám pomohou karty štěstí.
Lesní požár - karty   Lesní požár - karty
Hra obsahuje šest scénářů s odlišným stupněm obtížnosti (pro hasičské nováčky i ostřelení veterány lesních požárů). K variabilitě hry hry přispívá i modulární herní plán.
Hra je koncipována pro 1 (ano, má dnes stále více oblíbený sólo mód) až 5 hasičů ve věku od 10 let. Celá záchranná akce vám zabere zhruba 60 minut.
Lesní požár - herní plán   Lesní požár
Pokud vás téma i hra oslovila, můžete si ji pořídit přímo od autorů zde.

A na závěr vám můžeme slíbit, že se téhle české novince podíváme podíváme na zoubky a přineseme vám recenzi této české novinky.

Prozkoumávejte dál
Vyžeňte vetřelce pomocí duchů ostrova – Spirit Island na Kickstarteru!