Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Assault on Doomrock Doompocalypse

assault-on-doomrock-doompocalypse-03

Už toho mám dost! Jakmile splním jeden úkol, hned mi na rameno klepe někdo další. Lidé prostě nikdy nejsou spokojení a pořád by jen brali, brali a brali. Můj meč už je zubatý, moje svaly unavené a já si nepřeji už nic jiného než se v klidu vyspat. Beze strachu, že mi někdo prožene zády ostrou čepel. Jenže to není život hrdiny, který jsem si zvolil.

Dál a dál bojovat budou muset hráči i v případě, že se zamilovali do hry Assault on Doomrock, protože na trh dorazilo rozšíření Doompocalypse. Za jejím vznikem samozřejmě stále stojí autor Tom Stasiak, kterému pomohl ještě Christopher Niewiadomski. Kompletní expanze pak vyšla v produkci polské společnosti BD Games v roce 2016.

Na hráče čeká veškerý obsah v menší krabici orientované na šířku s bojovým, barevným a fantastickým výjevem na víku. Uvnitř se nachází ale oproti předpokladům a rozměrům pořádný kopec karet – dohromady zhruba dvě stovky kusů, k nim také sada žetonů terénu a několik dalších.

assault-on-doomrock-doompocalypse-05

Assault on Doomrock je hra, která není zrovna nejznámější, a proto je asi na místě zopakovat, jak se hraje. Jedná se o čistě karetní a kooperativní hru, ve které hráči tvoří tým a právě jeho jménem dělají většinu společných rozhodnutí. Hráči se pohybují napříč lokacemi, které tvoří vždy trojice karet. Ta se s nimi posouvá tak, aby vždy byly viditelné právě tři. Postupně se jejich navštěvováním vybavují, ale také bojují s nepřáteli. K tomu použijí kostky, ale jejich protivníci budou ovládaní balíčkem umělé inteligence. V partii vždy stojí hráčům v cestě trojice protivníků, jejichž poražení je cestou k vítězství.

Spoustu nových karet hráči přimíchají do stávajících balíčků a tím zlepší jejich variabilitu. Drobnými vychytávkami jsou nové karty hrdinů, které jsou oboustranné s různými pohlavími. Vylepšením prošlo i několik dalších karet (zombie a oblast houbových kopců).

assault-on-doomrock-doompocalypse-15

Právě tato nenápadná vylepšení a zvýšení počtů karet v různých balíčcích jsou tím největším příspěvkem krabice. To nepřináší nic nového, ptáte se? Ale ano, jsou tu nové žetony terénu. Ty zasáhnou do soubojů hráčů, který ale nedělají tato nová pravidla lepší. Naopak tyto nové úpravy zbytečně všechno zesložiťují. Naštěstí se ale nejedná o prvek, který by byl tím nejdůležitějším v celé krabici.

Navíc právě zásluhou těchto novinek se partie výrazně natahuje. To je dalším důvodem, proč nová pravidla terénu nepoužívat a užívat si pouze ty ostatní novinky krabice. Ty jsou hlavním důvodem, proč byste si měli jinak průměrné rozšíření Assault on Doomrock: Doompocalypse pořídit.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorTom Stasiak
IlustraceTomasz Florkiewicz, Przemysław Geremek, Michał Grochalak, Adam Kabalak, Bartosz Pławecki, Marcin Rubinkowski, Tom Stasiak
VydavatelBeautiful Disaster Games
Rok vydání2015
Počet hráčů1 - 4
Herní doba150
Minimální věk12 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(3 voters)
KategorieExpansion for Base-game, Adventure, Dice, Fantasy
MechanismyArea Movement, Cooperative Game, Dice Rolling, Role Playing, Variable Player Powers
RozšířeníAssault on Doomrock: Doompocalypse – Kickstarter Promo Pack, Assault on Doomrock
RodinaCrowdfunding: Kickstarter, Players: Games with Solitaire Rules

Více o hře.

Recenze: Assault on Doomrock Doompocalypse
Assault on Doomrock: Doompocalypse byl u nás v redakci velmi očekávaným rozšířením vzhledem k popularitě základní hry. Bohužel ale nedostál našim nadějím, protože přináší novinky, které hru příliš komplikují a protahují. Základním plusem celé krabice tak nakonec jsou pouze karty, které rozšiřují již stávající balíčky. Nečekejte ale nějaké jiné prvky, které byste jinak asi v rozšíření čekali. Doompocalypse se prostě tak úplně nepovedlo.
Klady:

+ zvyšuje výrazně variabilitu
+ nové velké karty zpřehledňují přípravu
+ nápad terénu
Zápory:

- terén nefunguje hladce
- terén natahuje partii
3
Prozkoumávejte dál
Recenze: Hau Weg / Hammer Time – nadešel čas kladiva!