Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Go Pop! a všude zní plok, plok

Zmáčknout jednou, zmáčknout dvakrát a pozor, propadli jste. Teď už budete jen plokat, dolů a zase nahoru. Vytvořené důlky ale neslouží ani k hraní kuliček ani k zachytávání deště. Jsou to dírky jen tak pro radost!

Malá hříčka Go Pop! je tu, aby z vás (nebo spíš z vašich dětí) udělala závisláky na mačkání malých kopečků. Hru vytvořila společnost FoxMind a její skupina designérů, Theora Design. Do češtiny se malá destička dostává zásluhou firmy MindOK, která navíc přináší do našich slovníků nový pojem – plokat.

Jak byste chtěli zabalit jednu nenápadnou gumovou placku? Jednoduše ji obtáhnete papírovým listem, na kterém vypíšete reklamní slogany, tvůrce i loga vydavatelů. Dovnitř pak vyplníte pravidla, aby po vybalení měl stále karton svůj smysl.

No ale hlavní hvězdou je samozřejmě nějakých 12 centimetrů velký fialový kruh. Jeden ze dvou hráčů si placku vezme a zahájí hru tak, že protlačí libovolný počet bublin na druhou stranu. Právě této akci se říká ploknutí. Vždy může ale mačkat jen vybouleniny ve stejné řadě a to jen ty sousedící. Pokud jsou narušené nějakým důlkem, dál pokračovat nesmí.

Potom je na řadě soupeř a takto se oba hráči střídají. Desku nesmí otáčet vzhůru nohama, ale dále pokračují v promačkávání vyboulenin, kterých stále ubývá. Hráči se snaží plánovat a hrát takticky, protože ten, kdo plokne poslední bublinu, prohrál.

Plok, neboli Go Pop! je hra bleskurychlá, krásně přenosná, ale především návyková. Jak ji jednou ukážete dětem od pěti let vzhůru, už jim ji budete těžko brát. Promačkávání s sebou přináší nejen zábavu, ale především podivný pocit uspokojení.

Duel je krásně taktický a nenápadně od začátku, protože každý krok pak vede dál k tomu vyústění. Ale je to taková šachová partie, kde lze udělat chybu a neprohrát. Jenže ono to nevadí, protože ten, kdo prohraje, má šanci na odvetu. Dalších pět minut si najdete, ať už sedíte v čekárně, v autě nebo doma na terase.

Ona dokonce i příprava je rychlá. Po odehrání je vždy destička vlastně připravená k odvetě, stačí jen vše dokončit promáčknutím posledního puntíku. A to dále dotvrzuje fakt, že hra je ohromně lákavá. Na pravidlech nehledejte žádnou záludnost, vše je jasné při prvním přečtení těch dvou odstavečků.

Materiál je skvěle zvolený, takže vše jde dobře, při tom se kroužek výtečně drží a je masivní. Za výměnu spoustou dětských rukou se nám nestalo, že by se něco destičce stalo.

Recenze: Go Pop! a všude zní plok, plok
Plok! neboli Go Pop! je hrou o zamačkávání bublin. Dva protivníci se v tom střídají, mohou vždy plokat pouze jednu řadu a to pouze sousední kopečky. A oba ví moc dobře, co nechtějí. Být tím, na koho zbude ten poslední puntík. Hra Plok! je návyková a jako taková si zaslouží parádní hodnocení, především pokud jejím publikem jsou děti!
Klady:
+ návykové mačkání
+ chytrá hra
+ jednoduchost
+ rychlá partie i příprava
+ kvalitní zpracování
Zápory:
- budete muset koupit druhou
Prozkoumávejte dál
Recenze: Kleine FotoSafari – na výletu do Afriky