Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: HABA Socken Zocken aneb Šťastné ponožky

Dvě stejné ponožky? Pcha! To už dávno není v módě. Je na čase vymýšlet co nejlepší barevné kombinace. Obout si divoké dvojice, které spolu vůbec nesouvisí nebo naopak hledat ty nejvhodnější barvy, které spolu krásně ladí.

Hra plná ponožek je tu pro všechny děti. Přináší ji značka HABA a to konkrétně Michael Schacht, který ji celou vymyslel a realizoval. Jmenuje se Štastné ponožky. Pomoc potřeboval s ilustracemi, které zpracovala Marina Leykamm. Hru plnou zelených příšerek nám přináší k nám domů oficiální distributor značky HABA pro ČR a SR.

Malá žlutá krabička nabízí pohled na monstrum, které se přebírá ponožkami všech tvarů a barev. A uvnitř na malé hráče čeká záplava ponožek, konkrétně 24 párů. Ty všechny budou potřebovat, vezmou je, zamíchají (ideálně ve víku krabice) a vysypou do středu stolu. Dohlížet na ně bude dřevěné ponožkové monstrum. Stranou položí malé dřevěné kolíčky.

Všichni hráči na pokyn začnou v hromadě hledat stejné páry ponožek. Mohou k tomu ale použít pouze jednu ruku, takže to není tak jednoduché. Navíc ponožky jsou si dost podobné, ačkoliv ve skutečnosti se často liší pouze částí nebo třeba jen jednou barvou.

Cílem je být prvním, kdo nastřádá pět správně sestavených párů ponožek. Jakmile se to někomu podaří, může si vzít figurku ponožkového monstra a tím zastaví snažení všech soupeřů. V případě, že neudělal chybu, dostane hráč jeden žeton kolíčku a hra může pokračovat dalším kolem.

Každé kolo začíná s kompletní hromádkou ponožek, takže se sem vrátí i ty už nastřádané. Proto je dobré pokaždé také ponožky zamíchat, aby hráči neměli výhodu a nemohli hledat ty již minule použité.

Kolo za kolem se střídají hráči v hledání ponožek až do momentu, kdy někdo dokáže získat pro sebe třetí kolíček. Takový hráč se stává vítězem.

Šťastné ponožky je zábavná hra o rychlosti, která je vhodná pro ty úplně nejmenší hráče, školkou povinné, kolem čtyř let. Záplava ponožek je krásně zpracovaná a protože jsou samotné ponožky opravdu velké, dobře se v nich vyhledává.

Navíc pravidla obsahují ještě chytrou variantu s vyšší obtížností. Po odehrání každého kola hráči jednu náhodnou ponožku odeberou, takže si musí současně i pamatovat barevnou kombinaci, aby zbytečně nehledali pár, který už není možné splnit. Tím do hry vstupují zase nové prvky a zábav pokračuje i pro ty, kterým už Socken Zocken připadaly nudné a jednoduché. Ale do takové situace se dostanete za dlouho. To proto, že současné hraní a hledání má obrovskou dynamiku a kola srší vtipem a rychlostí. Právě proto je Socken Zocken taková zábava a děti se do ní snadno zamilují. Téhle hře není do vytknout a pokud chcete zabavit předškoláky, nasypte jim na přebírání ponožky a máte vystaráno.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Brotherhood of Steam
Review: Brotherhood of steam – steampunk minigame