Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Dotykové puzzle Zvířátka na farmě

Každé zvířátko má rádo, když ho někdo pohladí. Měli byste tedy dávat dobrý pozor, když nastaví bříško, záda nebo hlavičku. Takový okamžik totiž netrvá nikdy moc dlouho, protože zvířátka snadno něco vyruší, třeba projíždějící traktor nebo štěkající pes.

Takové mazlení se zvířátky je ústředním tématem hračky, která se jmenuje Dotykové puzzle Zvířátka na farmě a jedná se o zábavu pro děti od dvou let. Puzzle si připravili v dílně značky Janod a můžeme ho pořídit a skládat doma s dětmi zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Zelená velká krabice nenechává nic na představivosti, ale na víku vidíme výjev z farmy, který je sám o sobě dotykový. Díky tomu si mohou rodiče a zájemci na vlastní kůži vyzkoušet obsah, aniž by museli otevírat v obchodě krabici.

Pak už ale nezbývá než podlehnout lákání a zvednout víko. Uvnitř čeká na děti dvacítka pevných puzzle dílků, které jsou vyrobeny opravdu přesně, takže při skládání do sebe moc pěkně zapadají a drží pohromadě.

Především na ně ale čeká krásně barvitý obrázek plný detailů a zvířátek. Mnoho z nabízených dílků pak má v sobě výřez, který jakoby umožnil prostrčit ruku zrcadlem a sáhnout si na kožíšek nebo kůži daného zvířátka.

Samotné skládání puzzle je docela snadné a při jeho tvorbě měli autoři na mysli věk těch, na které je krabice zaměřena. Spoje a předěly mají většinou výrazný přechod, takže dílky dokáží děti rozpoznat a nalézt odpovídající propojení.

Dotykové vrstvy se od sebe liší nejen barvou, ale i materiálem. Takže opravdu má smysl pojmenování dotykové puzzle, protože děti objevují nejen vizuálně, ale také prstíky. A ty zážitky hmatových buněk se opravdu pojí s tím, jaké zvíře je pocitově v reálu. Jen je těch plošek trochu málo, určitě bychom uvítali více míst, na které by se dalo sáhnout.

Zpracování jako takové je super. Puzzle dílky jsou opravdu pevné, hmatová okénka jsou dost velká a materiál v nich rozumně trvanlivý. Navíc k tomu dostanete i velký plakát, který slouží jako předloha, ale lze jej využít i jako výdobu.

Dotykové puzzle Zvířata na farmě od značky Janod je moc pěknou zábavou, která potrénuje fantazii a šikovnost tříletých (a klidně i mladších) dětí. Celkově hračku moc chválíme za zpracování a líbivou grafiku a velmi rádi doporučujeme.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Mecanisburgo – roboti, sex a rokenrol