Recenze: Junior Colorino – vybarvování puntíky

junior-colorino-01

Voda je modrá, pejsek zelený a pára modrá. Ale co to? Zdá se vám, že to úplně neodpovídá pravdě? To nevadí, tentokrát nebude důležitá reálnost barev, ale jejich pojmenování a fantazie dětí. Právě proto v produkci společnosti Ravensburger vyšla krabička s názvem Junior Colorino. Podobnou hračku jsme tu už měli s tématem populární dětské pohádky Máša a medvěd.

Hráči uvnitř červené krabice najdou plastovou desku s čtyřiapadesáti kruhovými otvory. Do nich mohou děti umisťovat plastové barevné puntíky. Těch je v igelitovém pytlíku připraveno 37 a mohou mít jednu ze čtyř barev – červená, žlutá, modrá a zelená.

Děti si vždy vyberou jeden ze čtyř obrázků. Ty představují velké barevné karty z tvrdého papíru. Pokaždé kroužky po spojení a s pomocí ilustrací představují zajímavé výjevy, ať už je to klaun, loď nebo pejsek. Jedna strana je vybarvená, zatímco druhá bezbarvá. Volbou si tak dítě určí, jestli chce mít nápovědu nebo chce kartu plnit barvami podle vlastní fantazie.

junior-colorino-07

Není tu žádná porážka, ale pouze výhra. Dítě vždy zažije úspěch tím, že obrázek vyplní podle svojí fantazie. Úvodní čtyři karty jsou pouze vzory, jak si dále s barevnými kotouči hrát.

Při výchozí ceně ale určitě je škoda, že není obsahem ještě několik dalších vzorů. Hraní by to určitě posunulo dál a potěšilo by to rodiče i děti. Takto nemusí mít úplně pocit, že za své peníze dostali dostatek muziky. Naštěstí zpracování kotoučů, plastového držáku i karet samotných je kvalitní a odpovídá tomu, že by si s krabicí měli hrát už dvouletí prcci! A ten věk je naprosto odpovídající a děti si kromě barev a fantazie potrénují také motorické schopnosti při zasouvání kotoučů do desky.

junior-colorino-09

Hledáte krabici, kterou můžete položit před už dvouletého prcka? Zdá se vám, že je to příliš brzy, abyste po něm chtěli nějaké sestavování? Junior Colorino existuje mimo koncept klasických her, protože tady nejsou žádní soupeři. Dítě si hraje samo se sebou a jeho jedinými společníky (kromě přihlížejících rodičů) jsou obrázky. Junior Colorino tak jako hračku a box pro ty nejmenší nelze než doporučit a to i přes vyšší pořizovací cenu.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Guess Club – hádáním za vítězstvím