Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení My English Song Book – anglické karaoke

Které dítě nemá rádo zpívání? Nezáleží na tom, jestli zpívají čistě jako slavík nebo falešně jako nachlazený žabák. Stačí jen mikrofon, nějaká pěkná melodie a zpívání může začít. Ale co když je oblíbená písnička v cizím jazyce, troufnete si na ni?

Nemusíte mít trému, protože ke zpívání vás tentokrát vyzve nová kniha z edice Kouzelné čtení, která je opět zaměřena na děti. Jedná se o další naučnou knihu s tématem angličtiny, která vychází z metody Helen Doron. Kniha se jmenuje My English Song Book. Knihu namluvil Paul Coltofeanu a vydává ji Albi v rámci své řady určené pro elektronickou tužku.

Jednotlivé stránky nabízí barvité obrázky plné děti a zvířátek. Na každé straně pak je vypsaný text písničky, která zazní do sluchátek nebo reproduktorů, jakmile se dotknete špičkou tužky správného místa. Ještě předtím si musí hráči stáhnout z oficiálních stránek zvukový soubor a nahrát jej do interní paměti tužky.

Jakmile se čtenář dotkne tlačítka pro zapnutí v levém dolním rohu první stránky, už může objevovat obrázky, pojmenovávat všechny ilustrace nebo si užívat písničky. Na čtenáře tak čekají zcela nové ikonky. S nimi si mohou číst jednotlivá slova písní, ale i celé sloky. Samotná slova jsou pěkně barevné oddělená a tím se dětem lépe odlišují, rozeznávají a identifikují.

Je tu ale i možnost karaoke, kde děti mohou zpívat sami, protože písničky jsou v knize nahrané ve dvou verzích – jedné zpívané a jedné pouze s hudbou. No a pak tu je ještě poslední možnost, kde si mohou svoji výslovnost dokonce nahrát a zkontrolovat. Super nápad, který zaslouží pochvalu a nové využití tužky tak, jak jej ještě neznáme.

Skvělá zpráva je také to, že se nejedná o žádné vymyšlené a nové říkanky, ale prověřené a známé jednoduché písničky. Mohou vám připadat jako pořádné odrhovačky, kde se točí stále dokola jen pár slov, ale v kombinaci s chytlavou melodií právě to děti potřebují.

Kniha tak může opravdu stát u základu tvorby slovní zásoby. Hudební paměť je výborná a s opakováním jednoduchých písní se děti naučí řadu nových slovíček a vštípí si lépe i ta, která už znají. A protože s čtením knihy lze začít už ve dvou letech, mrňousci se budou seznamovat s cizím jazykem opravdu dobře.

Moc se nám líbí výslovnost pana Coltofeanu, který knihu namluvil. Je jasně srozumitelná, ale při tom není strojená nebo s českým přízvukem. Toho je třeba si cenit, protože takhle jde učení angličtiny nejlépe.

Písní v knize My English Song Book je dost, protože na každé stránce najdeme jednu. Děti tedy zabaví na dost dlouho, stejně jako prohlížení a pojmenovávání samotných obrázků na velkých stránkách. Auto, letadlo nebo kachna, všechno lze zkontrolovat a pojmenovat. Nová metoda výuky pro nejmenší se nám líbí a chválíme její zpracování.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Maiak – každý krok má svoji cenu