Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kouzelné čtení Pes

Dá vám pac. Zavrtí ocáskem. Podívá se na vás svýma smutnýma očima. Kdo by ho nepohladil a nedal mu nějaký ten pamlsek? Pořiďte si také domů pejska. Ale pokud nechcete toho živého, můžete místo toho zvolit alespoň malou mluvící knížku. Nemusíte s ní běhat každý den ven na procházky ani nemusíte umývat packy pokaždé, když je venku bahno.

Tenhle pes na knize z tvrdých kartonových listů je totiž velice čistotný. Jedná se o zvláštní druh pejska rasy Kouzelné čtení, kterého nám vyšlechtili ve firmě Albi. Abyste mu mohli dávat příkazy, budete k tomu potřebovat elektronickou Albi tužku. Hlas mu propůjčili Tereza a Matouš Rumlovi, texty vytvořila Lucie Krystlíková a o hudbu k jeho písním se postarala Lenka Tovarová.

Na víku knihy už děti čeká pejsek a vrtí nadšeně ocáskem. Aby mu ale mohly děti dělat společnost, budou potřebovat ještě do tužky nahrát zvukový soubor. Ten je u těchto miniaturních knížek maličký, něco málo přes 10 megabajtů.

Malí čtenáři pak hned na první stránce stisknou s tužkou tlačítko pro zapnutí a tím se dostanou pod kouzlo knihy. Od té chvíle už uvidí a uslyší jen pejskův hlas. Čekají na ně ale také písničky ukryté pod notou v levém horním rohu stránky. Ale mohou si s pejskem zahrát i hry, poslechnout si jeho vyprávění, a hlavně se podívat na to, jak si takový pejsek žije.

Po krátkém představení v jeho doprovodu zavítají na zahradu, kde dovádí další pejsci. I oni promluví, pochlubí se a postěžují. Dokonce si se čtenářem i za notují. Dozvíme se, co štěňátka jedí a jak si hrají. Vše zábavnou formou, se skvělým a jednoduchým namluvením. Žádné texty nejsou zbytečně dlouhé, protože očekávanými posluchači budou děti už kolem dvou let.

Právě tito prcci ocení krásné zpracování s obrovskými obrázky. I tak se ale budou muset naučit manipulaci s elektronickou tužkou, a především se trefit na správné místo. S tím jim pomůže i hra, která dětem pokládá otázky a ony se musí poté dotknout místa, které je na zvídavý dotaz tou správnou odpovědí.

Knize tedy není co vyčíst. I ten její rozměr prakticky vybízí, abyste si ji vzali s sebou na cestu do vlaku nebo auta. Děti si mohou číst společně s vámi nebo jen tak sami, pokud si k tužce připojí sluchátka.

K tomu všemu na malé zvědavce čeká na každé dvoustraně také krátká říkanka, která dodá dětem chuť číst. Díky tomu všemu je i další ze série malých Kouzelných knih o zvířátkách výborným přírůstkem do dětské knihovničky.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Déja Vu – vzpomínka na předměty