Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Krosmaster Arena Season 5 – Wild Realms

krosmaster-arena-season-5-10

Už mám těch hřbitovů dost. Každý den vyběhnout mezi náhrobky, schovávat se za nimi a bojovat s místními šampiony. Naštěstí omrzelo toto prostředí také diváky, kterých do tribun chodí na zápasy čím dál tím méně. A tak nám vedle začali stavět novou arénu plnou stromů a zeleně. Po očku jsem několikrát stihl nakouknout, když mi úplně nelétala kouzla kolem hlavy a uviděl nová strašlivá stvoření. To jsou naši budoucí protivníci!

Nová stvoření samozřejmě nemohou v nové sezóně populární bojové hry Krosmaster Arena chybět. Jedná se o šestnáct přírůstků do světa, který vytvořila společnost Ankama a ta stojí i za novou řadou na motivy digitální hry. Vznik této zatím poslední řady se datuje na konec roku 2016.

A všechno funguje přesně tak, jak jsme zvyklí. Za svoje peníze si můžete pořídit malou nenápadnou krabičku, která vždy obsahuje jednu náhodnou figurku. Není tedy vlastně žádný problém mít trochu smůly a koupit dvě stejné. Na druhou stranu právě tento sběratelský prvek je u hry s miniaturami trochu netradiční. Obvykle se s podobným konceptem setkáváme v karetním světě.

krosmaster-arena-season-5-06

Pokud chcete tuhle smůlu alespoň trochu minimalizovat, můžete si pořídit velkou krabici s dvanáctkou krabiček. Ty obvykle jsou poskládané tak, že obsahují duplicity jen výjimečně. Ale ani tak nebudete mít kompletní sadu figurek a bude vás čekat vyměňování nebo další nákupy, pokud chcete mít všechny.

A znovu je z čeho vybírat. V každé krabičce se kromě postavičky nachází také jedna karta se statistikou a popsanými dovednostmi. Bez té si partičku Krosmaster Areny nezahrajete. Samozřejmě obsahuje všechny staré známé údaje – body pohybu, akce, i životů, rychlost pro určení pořadí v tahu a pak i nějaké ty speciální schopnosti.

Nová řada figurek je výrazně agresivnější. Schopnosti totiž nutí hráče bojovat aktivněji a tlačit na protivníka. Za všechno samozřejmě mohou nové schopnosti, které se točí kolem dvou klíčových slov – stopování a s ním spojení zákryt.

krosmaster-arena-season-5-05

Pokud je totiž útočník v zákrytu (tedy ve stejné řadě nebo sloupci), jako jeho cíl, pak se aktivují doplňkové schopnosti dané postavy. Manévrování je opět důležité, protože s pomocí útěku po úspěšném útoku je možné vyklouznout ze zaklesnutí s nějakým jiným nepřítelem. Díky tomu je většina nových postaviček velmi variabilní v použití, protože nabízí jednu taktiku navíc.

Ale pak je tu ještě druhé klíčové slovo a to se jmenuje invaze. Ta znamená, že hráčova postava je v nepřátelském teritoriu. Domov každého hráče představuje prvních pět řad od místa, kde sedí. A pokud se v takové pozici nachází soupeř, znamená to velké nebezpečí. Řada nových postav totiž nabízí bonusy k útoku, pokud jsou za nepřátelskými liniemi.

krosmaster-arena-season-5-08

Samotné figurky jsou opět fantastické. Nejde jen o psí bojovníky, jako je Kro-Dur Le Blanc se sekerou a páskou přes oko, ale třeba i o vlky jako je Mulou. Tyto figurky fantasticky sedí k tématu divočiny. Mezi postavičkami je ale i prase, drak,  orkové a na závěr také skupinka hranatých hrdinů, kteří umí přivolávat jednoho svého kamaráda.

Právě čuník má trochu nečekané jméno Dragon Cochon. Mně osobně se nejvíc líbí parádní zelení orkové, kteří jako by vypadli ze světa Warcraftu. Ale ony obecně figurky jsou tak krásné, že byste si je neváhali třeba vystavit na poličku. Jedinou výtkou k nové sezóně tak můžeme mít ke krabičkám – pokud je chcete používat k uskladnění postaviček, pak asi neoceníte jejich nevratný způsob otevírání.

Nová sezóna Krosmaster Areny nabízí znovu nabídku skvělých figurek, ze kterých trochu vybočují barevné figurky Framboise, které ale na oplátku obsahují také destičku se žetony. To právě z důvodu, že jejich schopnost je přivolat jednoho gelového parťáka.

krosmaster-arena-season-5-04

Dvě nová klíčová slova stačí na to, aby posunuly figurky herní zážitek taktických bojů v aréně zase o kousek jinam. Hráči mají nové možnosti a líbivost postaviček zaručuje, že je budete chtít všechny. Krosmaster Arena: Wild Realms je dobrou novinkou, která obohacuje velmi dobře naši oblíbenou bojovou hru.

Recenze: Krosmaster Arena Season 5 – Wild Realms
Krosmaster Arena: Wild Realms je novinkou, která přináší šestnáct nových hrdinů do bojů. Na hráče tedy čeká zase zajímavější tvorba týmů a více taktických možností a kombinací. Nové postavičky přichází i se svými specifickými dovednostmi, které nutí hráče být agresivnější a postupovat více vpřed na soupeřovo území. Krosmaster Arena: Wild Realms dělá partii Krosmastera zase o kapku zajímavější a k tomu přidává parádní design postaviček.
Klady:

+ moc pěkné miniatury
+ nová klíčová slova = nové možnosti
+ skvělá zábava
Zápory:

- slabší krabičky
- finanční náročnost
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Timeline Pestrá historie – všechny výtvory světa