Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Pizza Party – je čas na party se salámem a sýrem

Pizza Party - balení

Na večeři bych si dal pizzu. Jenže k nám na maloměsto dorazila nová móda. Ne, teď nemluvím o rozvozu téhle italské dobroty. Ten už tu máme dlouho. Ale všichni kuchaři se naučili dávat na pizzu kostky s překvapením. Od té doby, co jsem tam měl okurku a jakýsi podivný párek se další slaný koláč už neodvážím objednat.

Pizza Party vypráví o párty, která je jen a jen o téhle voňavé dobrotě a vyšla jako zástupce skupiny Dicecapades! her. Jejím vydavatelem je Paul Lamond Games pod licencí americké firmy Haywire Group. U nás pak hru pořídíme zásluhou společnosti Angličtina-hry.cz.

Malá krabička má tvar jedné šestiny nakrájené pizzy. V průhledném obalu na nás už zdálky pomrkávají kostky, kterých je uvnitř celkem deset. Na nich najdeme všechny důležité součásti každé pizzy, tedy rybu, houby, slaninu, rajče, krevetu a klobásu. Hned vedle nich se nachází balíček čtyřiceti karet, které na sobě mají různé rozložení surovin. Vždy jich je pět a každá má tvar kostky. Hra má tak jednoduchá pravidla, že ani nepotřebuje návod. Místo toho je třemi krátkými řádky vše popsané na zadní straně krabičky.

Pizza Party - rozehraná hra

Na začátku partie si každý z hráčů vezme pět kostek. S jednou krabičkou tedy mohou ve výrobě pizzy soupeřit pouze dva rivalové. Do středu stolu stačí položit zamíchaný balíček pizzových karet a pečení může začít!

Hráči si oba vezmou jednu kartu s částí pizzy a podívají se na ni. Hned poté začnou oba současně házet kostkami a snaží se na nich získat symboly potřebné k dokončení jedné části pizzy. Kdykoliv padne na některé kostce potřebná surovina, může ji hráč přesunout na plněnou kartu a přehazovat už pouze zbývající.

Tak pokračuje až do chvíle, kdy se mu podaří naplnit celý výřez. V tu chvíli jej položí stranou, vezme si další kartu, na nic nečeká a pokračuje dál v skládání přísad. Teprve ten hráč, který ze šesti výsečí sestaví kompletní pizzu, může dát ruce nad hlavu. Vítězství je jeho!

Pizza Party - rozehraná hra

Pizza Party je šílená a bleskurychlá kostková zábava. Neexistuje v ní žádná taktika. Rozhodnutí, jestli přesunout kostku se symbolem na kartu nebo ne není třeba dělat. A žádné jiné zde ani není. O vítězi tak rozhoduje jen a pouze štěstí, jak padají zrovna suroviny.

Hra vše napravuje svojí rychlostí. Partie je u konce během pěti minut. A protože stačí jen rychle házet, oblíbí si ji především malé děti. K hraní není třeba žádné čtení, stačí pouze rozeznání obrázků na kostkách. Díky tomu se mohou pečení zúčastnit i děti mladší, než doporučovaných šest let.

Pokud pořídíte více krabiček, může se kostkového šílenství účastnit vždy až sudý násobek hráčů. Jedná se o ideální zábavu klidně i do větší skupinky dětí. V dojmu ze hry ale napříč různými počty není vůbec rozdíl, protože kuchaři nemají možnost jakkoliv se navzájem ovlivňovat nebo si kazit snažení. Všichni se soustředí jen a jen na sebe a své kostky. To je také důvod, proč hra příliš nezaujme starší hráče a dospělé, ačkoliv stále jako rychlá zábava do vlaku nebo čekárny funguje a to především díky nízké ceně.

Pizza Party - karty

Pizza Party není tak úplně hra. Jsou to závody s kostkami o to, kdo nahází rychleji potřebné symboly. Karty jsou náhodné, ale hlavní roli zde má pořád ta voňavá dobrota s různými surovinami na povrchu. Takže pokud máte rádi pizzu, rychlé kostkové hry nebo máte děti, pak by mohla být Pizza Party pro vás. Jinak ale raději hledejte jinou kostkovou hru.

Recenze: Pizza Party – je čas na party se salámem a sýrem
Pizza Party je kostková zábava, která si zakládá na snaze naházet co nejrychleji potřebné symboly. Kostky je možné si libovolně odkládat stranou. Jakmile má hráč dokončenu jednu kartu, pokračuje s další až do chvíle, než sestaví celou pizzu. Hra je sice rychlá, ale naprosto náhodná a jako taková se hodí především pro děti nebo na rychlou partii někde při čekání. Navzájem se soupeři nemají možnost nijak ovlivňovat, což je trochu škoda. Pizza Party tak je zajímavým pokusem s pěknými kostkami, ale pobaví jen děti.
Klady:

+ rychlá kostková zábava
+ z karet sestavujete pizzu
+ další krabičky přidávají hráče
+ vhodné pro malé děti
+ rychlost partie
Zápory:

- starší hráče nezaujme
- chybí alespoň náznak taktiky
- žádná interakce mezi hráči
- čistě o náhodě
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Castle Dice – hrad z kostek