Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Gravitrax – rozšíření Mosty (Bridges)

gravitrax-bridges-09

Když se někde staví nová trať, ať už pro vlaky nebo nové rychlostní prostředky, největším nepřítelem jsou strmá údolí a vodní plochy. Většina z nich se dá obkroužit za cenu snížení rychlosti, ale některé je třeba překlenout s pomocí mostů. A jedná se často o úctyhodné stavby.

A podobné konstrukce budou ve stavebnici Gravitrax nově moci kompletovat také děti a rodiče, protože na trh přichází další rozšíření a nese název Mosty (na krabici najdete anglický nápis Bridges). Vznikla v produkci společnosti Ravensburger a je součástí interaktivního systému pro kuličky, který se stále rozšiřuje.

Krabice opět na víku ukazuje, na co se mohou stavitelé uvnitř těšit. Nízká krabice je plochou stejně velká jako hlavní box. A jeho vnitřek je zaplněný a řada komponent je milovníkům Gravitraxu notoricky známá. Jsou tu šedé kolejnice a několik kuliček. Jenže zbytek obsahu je zcela nový.

gravitrax-bridges-07

V první řadě to jsou nové tři stavební šestiúhelníkové destičky, které poslouží jako základ pro samotné titulní mosty. Ty jsou tvořené zelenými plastovými dílky, které se do sebe zamknou a mohou se v kloubu ohýbat.

Části mostu se do sebe jednoduše nacvakají a připojí se k nějakému pevnému objektu na jedné straně. Na druhé si musí stavitel pouze zkontrolovat, že most dosáhne až na druhou stranu. Ale natáhnout jej nechce, protože to by pokazilo celý efekt. Místo toho jednoduše most zaroluje a teprve, když sem dojede kulička, se dráha rozbalí a magicky přenese kuličku na druhou stranu.

Pocit z takto magického postaveného mostu je skvělý, protože to opravdu pěkně vypadá. Dohromady takto mohou hráči nakombinovat tři mosty o délce tří dílků, protože dohromady se jich v boxu nachází devět. Do své stavby tak mohou umístit celkem tři mosty s pevně danou délkou.

gravitrax-bridges-04

Jenže obrázek na víku vzbuzuje pocit, že kolejnic v krabici bude záplava. Alespoň tak jsme to očekávali a po otevření jsme zažili zklamání. Jelikož to má být stěžejní přídavek celého boxu, tak tři rozbalovací mosty jsou jen drobnost, kterou byste očekávali spíš v tom menším rozšíření než v tomto velkém, kde by se mělo nacházet něco opravdu velkého. Místo toho dostanete spíš hříčku, která ozdobí stavbu, ale rozhodně vám nepomůže ve velikosti nebo budování.

Napravit to mají šanci nové dlouhatánské kolejnice. Oproti klasickým stříbrným jsou tyto nové průhledné a vypadají o dost jinak. Především ta dráha s jedním středovým nosníkem, po kterém se kulička přesouvá, je opravdu napínavým prvkem. Je dobré jej umístit hlavně na začátek stavby, kde ještě kuličky nemají takovou rychlost a nejsou tak neposlušné.

gravitrax-bridges-03

Delší přejezdy mezi sloupy jsou potřeba a dosud nebyly možné. Proto právě tento relativně nenápadný průhledný přídavek hodnotíme nejpozitivněji. Umožní totiž vytvořit čistší design stavby, než doposud.

Nové rozšíření Gravitrax s názvem Bridges (Mosty) jsme netrpělivě očekávali a těšili se, jak své výtvory vyplníme novým druhem propojovacích kolejnic. Jenže to stěžejní téma mostů nakonec zachraňují plastové propojky, a ne ty rozbalovací zelená koryta, která měla na sebe poutat nejvíce pozornosti. Jedná se tak o první rozšíření, které je bohužel pro nás zklamáním.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Stavebnice Gravitrax – rozšíření Točna, Naběrák, Šroubovice a Centrifuga