Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Dino Dřevěné kostky Krtek

Kdo by nechtěl zažívat dobrodružství jako Krteček? Legendární postavička je místem, kde všechny děti začínají svoji televizní pouť. S láskou připravené pohádky nenabízí rychlé střihy ani nic jiného, co by citlivé dětské mysli zatěžovalo. Právě proto si ho každý oblíbí a vyrůstá s ním. Právě proto i když jste dospělí, vykouzlí vám sledování této pohádky úsměv na tváři.

Na a tento Krteček teď může být s vámi a s vašimi dětmi, i když je obrazovka televize černá. To proto, že firma Dino přináší v licenci s kresbami Zdeňka Milera a Kateřiny Miler dřevěné kostky právě s tímto tématem. Kostek je celkem šest a ukrývají se v krabičce s odklápěcím víkem. To má na horní straně oválný průhled, takže se můžete dovnitř podívat ještě v obchodě.

Na šesti stranách najdeme stejný počet obrázků. Ty lze sestavit jednoduše tak, že budete hledat podobné téma. Děti si tak velmi dobře cvičí představivost a vnímání detailů. Skládání šesti kostek už není úplně jednoduché, takže doporučení od tří let, které najdeme na víku krabice je tu na místě.

Samotné kostky jsou velké, takže na nich pěkné barvité ilustrace po složení opravdu vyniknou. Děti z nich mají velkou radost. Pokud pak mluvíme o rozměrech, máme na mysli konkrétně fakt, že jedna strana kostky má tři centimetry. Samotný výsledný obrázek tedy pak má 9×6 centimetrů.

Kostky ale jsou určeny především na opatrné skládání a méně intenzivní manipulaci. Jsou dřevěné a polepené obrázky, takže pokud byste s nimi měli v úmyslu házet, pak narazíte na problémy s životností. Dříve nebo později se vám totiž začnou odlepovat obrázky v jednotlivých rozích kostek. No a těch na takové šestistěnné kostce je dost (osm), takže pravděpodobnost, že na každé kostce alespoň jednu takovou odchlíplou hranku budete mít, je dost vysoká. Děti mají kostky rády. A pokud se zkombinují s jejich láskou ke Krtečkovi, musí vzniknout úspěšný výrobek. A to je pravda. Jen počítejte s tím, že můžete narazit na trvanlivost polepu na kostkách, ale i přesto ilustrace s hlavní postavou Večerníčku za to stojí. 

Prozkoumávejte dál
Recenze: Das Letzte Bankett – vražedná hostina