Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Domino – hromadný pád kostiček

Kámen nezůstane na kameni. Stačí drcnout jen do jednoho z nich a všechno to začne padat v řetězovém efektu. Je to elegantní, je to návykové. Ale teprve když padne i poslední destička, přijde pocit skvěle udělané práce a úspěchu.

Stavba domina prostě není pro každého. A to nám ukáže i hračka Domino od značky Janod, která přichází na český trh. Můžeme za to poděkovat oficiálnímu distributorovi značky Janod pro ČR a SR.

Krabička je těžká, protože to odpovídá dřevěnému obsahu. Box nabízí hromadu dílků, a to celkem rovnou stovku. Většina z nich jsou barevné obdélníčky, které slouží jako základní had domina. S ním se velmi dobře kombinují o něco větší žetony soviček, kterých je pět exemplářů od každé z barev.

Při stavbě ale mohou děti použít také různé překážky. Je tu vyvýšená lavice, mlýn nebo špulková dráha vedoucí z kopce. Dokonce tu je i špetka zvukového doprovodu, o který se postará rolnička. Na boxu je vidět právě jedna ze zmiňovaných soviček, aby si zájemci mohli prohlédnout reálnou velikost samotných destiček uvnitř balení.

Jako každé jiné stavění domina, i tohle trénuje precizní motoriku, schopnost dělání a poučení se z chyb, dobré plánování a především trpělivost. A právě ta poslední vlastnost je velmi důležitá u všech dětí. A domino je zaručenou pomůckou.

Je třeba pochválit volbu překážek, která stavbu zpříjemňuje a každý nový pokus dělá úplně jiným. Nebudou dvě dráhy stejné a s komponentami lze vymýšlet spoustu zajímavých možností. Ze stovky součástek vytvoříte i docela příjemně dlouhé domino, jehož stavba vám zabere nějakých deset minut pečlivého plánování a skládání.

Rozhodně chválíme zpracování. Všechny složitější komponenty lze skládat a zase rozebrat, takže je obsah skladný. Především je ale vše ze dřeva, barevné se zajímavými potisky. Vše funguje přesně tak, jak byste očekávali a to včetně finálové vlajky, která používá i magnetky.

Janod Domino je výtečnou stavbou a skládačkou s destiček, která rovnáte jednu vedle druhé. Je snadné svoji stavbu shodit dříve, než je hotová. Pokud se vám to stane vícekrát, budete mít chuť to vzdát. Ale trpělivost je to, co vás zachrání a výsledek stojí za to. Na tom má svoji podstatnou roli také skvělé zpracování, které z Domina od Janod dělá výbornou hračku.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko

Instagram: @janod_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: SMART IQ Twist – logické osmičky