Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Junior Pictolino – ztratila se zvířátka

junior-pictolino-12

Ze světa zvířat se ztratily barvy! A přesto to mnohým nevadí. Slepičky, kravičky, ovečky i králíčci, nikdo z nich barvu nepotřebuje. Tedy alespoň, když se o tom dozvěděli, tak si přesně tohle mysleli. Jenže kdo řekne králíčkovi, jestli to je mrkev, jak pozná kravička, že je tráva čerstvá a jak bude slepička hledat svoje žlutá kuřátka na dvorku?

A takovou záchrannou roli na sebe vezmou hráči – děti, které otevřou krabici s názvem Junior Pictolino. Jedná se o hru ze stáje společnosti Ravensburger. Jedná se už o šestnáct let starý koncept, protože nese na sobě letopočet 2002. Pod nápadem stojí podepsaná dvojice Alexandra Cordes a Wolfgang Blüher.

Větší krabice se zvířátky na víku ukrývá čtyři masivní dvouvrstvé herní plány s obrázky různých míst. A na každé z těchto desek jsou roztroušené kulaté otvory, konkrétně pokaždé šest takových propadlin. Právě kvůli nim je v krabici také pořádná záplava plastových kulatých žetonů v modré barvě, které budou ozdobeny před první hrou stejným počtem samolepek. Ty jsou na samostatném archu a jejich obrázky odpovídají právě otvorům v plánech.

junior-pictolino-04

V pravidlech jsou celkem čtyři varianty, jak je možné Junior Pictolino hrát. Děti tak mohou vybírat obrázky buď otevřeně, nebo podle paměti je hledat mezi skrytými obrázky. Pokaždé bude ale jejich úkol stejný – být první, kdo zaplní svůj plán všemi šesti žetony.

Nejdůležitější informací u této krabice je přístupnost už od dvou let! To proto, že děti si podle jedné z variant mohou jen tak v klidu a beze stresu skládat obrázky a hledat pro ně místa. Kolečka sice padnou všude, ale hodit se budou pouze na některé místa. Pokud tedy u hry sedí i rodič, lze se i tímto hravým způsobem naučit řadu nových znalostí.

junior-pictolino-07

Ale už o jeden nebo dva roky později mohou začít se svojí oblíbenou hrou i soupeřit s některými z kamarádů. Hry jsou všechny velmi jednoduché a rychlé, není tu žádná záludnost nebo složitost, která by všechno pokazila.

Samozřejmě základem všeho musí být také obrázky. Ty jsou hravé a barevné, což je přesně to, co malé děti hledají. Nechybí roztomilá zvířátka od pejska, přes koníka až po kočičku a prasátko. Prostředí se také mění s každou deskou, takže se podívají děti do pokojíčku, na hřiště, ale i do nákupní uličky. To všechno v hravém duchu, který tato hra umí předat.

junior-pictolino-09

Junior Pictolino může být pro ty nejmenší hračka s kolečky, ale poté se změní v hru. Sice jde jen o pamatování a hledání správných obrázků pro svůj plán, ale to docela stačí. U stolu totiž nebudou sedět předškoláci, ale děti mnohem mladší, které by manipulaci s kostkou nezvládly. Tady si mohou v klidu prohlédnout obrázky a rozhodnout se, co s nimi a jestli si je mohou ponechat nebo ne. Junior Pictolino je naučná hra pro ty nejmenší.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Kronika panství – historie jedné vesnice