Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Kde je Peppa? – schované prasátko

kde-je-peppa-09

Peppa je hrdinka, která se ráda schovává. A protože je opravdu malým prasátkem, poblíž je vždycky dostatek míst, kam se ukrýt před zvědavými pohledy lidí. Jednou to je květináč, jindy to může být uvnitř košíku nebo za sedačkou. Všichni jsme ji varovali, že si má dávat pozor na děti, ale ona si pořád nedá říct a po schování na ně volá a láká je k sobě.

Děti si budou moci na schovávanou hrát s Peppou díky hře Kde je Peppa?, kterou na trh přináší společnost Albi. Jedná se o hru, která původně vyšla v roce 2014 v produkci Identity Games. K českým dětem nalezla cestu o rok později.

Malá krabička se slunečným počasím a jedním procházejícím se prasátkem nabízí okénko, kterým figurka hlavní hrdinky vidí ven. Jedná se o velkou plastovou postavičku s růžovým čumáčkem, která má na zádech otvor na dvě tužkové baterie a také jedno přepínací tlačítko. To umožňuje kromě stavu OFF rozhodnutí mezi jazykovou verzí – českou a slovenskou. V plastové přihrádce kromě figurky sedí také malý balíček karet s předměty a samozřejmě i pravidla.

kde-je-peppa-02

Tou hlavní zábavou ukrytou uvnitř je hon na poklad. Při této hře se nevyužijí samotné mluvící schopnosti figurky. Místo toho pokaždé rodič vybere náhodně dvě karty takových předmětů, které se nachází v místnosti nebo někde v domě. Vybere ten první, schová za něj druhou vylosovanou kartu a právě za předmět na této druhé kartě teprve ukryje figurku Peppy. Rodič pak dítěti předá kartu první a jeho úkolem je jít po stopě, hledat předměty a nakonec se dostat až k figurce Peppy.

Tahle hra není o soupeření, ale pouze o zábavě. Nejsou v ní vítězové ani poražení. Úkolem této hry je podněcovat přirozenou zvědavost, schopnost se soustředit a také pozornost. Pouze s ní mohou děti najít předměty, karty a figurku.

kde-je-peppa-04

Úkolem této krabice ovšem není pouze pobavit tyto starší předškoláky, ale především s dětmi růst už mnohem dříve. Proto v krabičce najdeme také dvě další, jednodušší hry. Ta úplně na začátek zabaví už dvouleté prcky. Tady už je ale třeba využít zvukových projevů, kterými figurka volá na děti a pomáhá jim s hledáním. Rodič ukryje figurku a dítě bez zapojení karet najde po zvuku, kde se postavička prasátka ukrývá.

Tahle hra je pouze o prosté zábavě. Nejsou tu body ani soupeři. Děti se baví už samotným hledáním, které je pro ně cestou i cílem. A funguje jako takový výukový prvek, který je současně pro děti i lákavý a zábavný.

Další fází a druhou hrou (pro nás ale už poslední) je jediná, která umožňuje opravdové soupeření. Rodič opět ukryje figurku, ale hráči soupeří v tom, kdo ji jako první po zvuku najde. V tomto případě jsou ale zapojeny i tři náhodné karty, které nabízí možnosti. Ty slouží také jako odměna, pokud někdo doběhne k figurce jako první.

kde-je-peppa-08

Kde je Peppa? je hra opravdu pro ty úplně nejmenší. Po většinu času to dokonce opravdová hra není, protože děti si hrají jen sami s rodiči a bez soupeření. Ovšem především je krabička něco naučí. Efekt mluvení je jediným prvkem, který ospravedlňuje existenci této krabičky. Kromě něj totiž všechno ostatní lze praktikovat i s pomocí tužky a papíru. Kde je Peppa? ale nakonec je lákavá pro fanoušky Peppy a pro trénink dětí v orientaci v prostoru.

Recenze: Kde je Peppa? – schované prasátko
Kde je Peppa? je hrou pro malé předškoláky, kteří už od dvou let mohou hledat prasátko ukryté za různými předměty. To je bude svým česky mluvícím hláskem navigovat, takže trénují orientaci podle zvuku a také rozeznávání předmětů. Hra je to ovšem až tak jednoduchá, že si můžete vystačit prakticky bez jejích komponent. Záleží pak pouze na vás, jestli vám obsah krabičky přijde lepším způsobem nebo dítě láká samotné téma.
Klady:

+ tři varianty umožňují hře růst s dětmi
+ figurka Peppy
+ trénuje důležité schopnosti dětí
+ děti se u hry hýbou
Zápory:

- lze nahradit tužkou, papírem (a mobilním telefonem)
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Lingo Twist – kroucení jazykem