Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Puki Duki – zvířátka a jejich hračky

puki-duki-12

Pejsek a kočička jsou dobří kamarádi. Ne, vážně! Sice nebudou dnes péct dort, ale hrát si spolu určitě budou, o tom není žádných pochyb. Ať už jejich hračkou bude míček, plyšák, klubko vln nebo mašle, vždy se budou mít rádi. A čas od času se k nim dokonce připojí i myška. Nebojte se, nikdo nebude nikoho baštit. Tahle zvířátka vědí, jak si správně hrát!

Několik zvířátek se domluvilo a připravilo dětem zábavu v nové hře s názvem Puki Duki. Autorka Laima Zulone to asi nikdy nepřizná, ale základní nápad jí pošeptala do ouška myška rovna ve chvíli, kdy si pochutnávala na kousku sýra. Co by pro něj tahle malá šedivá potvůrka neudělala? Ale slovo dalo slovo a hra opravdu vznikla v produkci společnosti Logis.

Celá hravá zábava i s prostorem na honěnou se vešla do malé krabičky orientované na výšku. Její víko vypadá jako zelený flekatý koberec. Na něm na sebe doráží pejsek s kočičkou, hlavní dva hrdinové téhle zábavy. A uvnitř to je všechno jasné. Ke hře budeme potřebovat pouze šestatřicet čtvercových kartonových dílků. Na zadní straně mají stopu zvířecích pacek, ale ty důležitější obrázky jsou na líci, kde najdeme výjev zahrnující nějaké zvířátko a možná i hračku (předmět) navíc.

puki-duki-04

Na úvod každého dětského souboje je třeba, aby si mezi sebe soupeři rozdělili dílky rovným dílem. Každý tak bude mít osmnáct, dvanáct nebo devět dílků přímo před sebou. A protože hra má za hlavní cíl naučit děti vazby mezi jednotlivými prvky a poznávat prostředí kolem sebe, úkolem je vytvořit vždy souvislou řadu čtyř kartiček.

Začne jedno z dětí, které vyloží první dílek. Druhý hráč v pořadí do řady může přiložit další destičku, ale pouze takovou, která má alespoň jeden shodný předmět s předchozím dílkem. Pokud hráč nemá žádný potřebný dílek, musí se vzdát tahu a počkat, až ostatní soupeři přiloží další obrázek a tím mu dají novou šanci.

Každý příběh (první destička) musí začínat s pejskem nebo kočičkou. Ale teprve po položení poslední destičky musí ten, kdo řadu zakončil říct, co by s daným předmětem udělal. Potom partie pokračuje dalšími řadami až do chvíle, kdy se jeden z hráčů jako první zbaví všech destiček.

puki-duki-06

Na hře Puki Duki toho není příliš co hodnotit. Hra si ve své jednoduchosti a zaměření na tříleté děti nedělá žádné velké cíle, pokud se jedná o taktičnost nebo složitá pravidla. Naopak právě jejich minimalizace je cestou k úspěchu u malých dětí. Ty se se zvířátky určitě budou chtít kamarádit a výukový prvek hry je splněn na výbornou.

Hra je rychlá a náhodná, to asi nikoho nepřekvapí. Pro dva hráče pravidla obsahují ještě variantu, kdy zásoba kartiček je společná a hráči z ní vytváří nové a nové řady. Tady ale pak je i vítězství sdílené, protože není jak určit vítěze (ani pravidla to nijak neřeší).

Ilustrace jsou pěkné a hravé, ale při tom dostatečně jasné. Dětem se hra líbí a je určena pro ten správný věk, tedy pro tříleté či čtyřleté prcky. Ti si s její pomocí procvičí vznímání souvislostí.

puki-duki-09

Puki Duki je hra pro ty úplně nejmenší děti, které teprve začínají rozeznávat vazby ve světě. Tříletí hráči mohou jen tak skládat řady dílků, ale můžou také soupeřit v tom, kdo se jich jako první zbaví. Je to vlastně takové pokročilé domino, ale s pěknými ilustracemi a naučným prvkem. Puki Duki tak rozhodně ty nejmenší hráče potěší.

<br><br>

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorLaima Zulonė
IlustraceLaima Zulonė
VydavatelLOGIS
Rok vydání2015
Počet hráčů1 - 4
Herní doba20
Minimální věk3 and up
KategorieAnimals, Children's Game
RodinaAdmin: Better Description Needed!

Více o hře.

Recenze: Puki Duki – zvířátka a jejich hračky
Puki Duki je hra, která je založená na štěstí při počátečním rozdávání. Poté hráči skládají dílky do řady podle několika obrázků. Tenhle drobný nedostatek ale nemůže nijak zabránit cílovému publiku, aby si hru užili. Mluvíme totiž o předškolních dětech, které se s pomocí Puki Duki naučí i nové věci.
Klady:

+ pro tříleté děti opravdu zábava
+ prospěšné
+ jednoduchá pravidla
+ grafika
Zápory:

- jen pro prcky
- varianta pro dva nemá vítěze
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: T.I.M.E. Stories – Proroctví draků