Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Puzzle zvířátka z řady Mé první hry

moje-prvni-puzzle-05

Zvířátka jsou opravdu smutná. Zebra má sloní nohu a lvovi chybí jeho mláďátko. A slon má k jídlu jen listí, které chybí gorile. Blázinec ve světě zvířat nemůže napravit jen tak ledaskdo. Je to úkol jen pro ty nejšikovnější a nejodvážnější děti.

Tahle dobrodružství čekají celá a kreslená na hráče v deskové hře Puzzle zvířátka. V první řadě ale tenhle výtvor od společnosti Granna je, jak už název napovídá, puzzle. Jeho autorem je Piotr Rychel a grafický kabátek vypracoval Gerard Lepianka. Na český trh se celá krabička dostává zásluhou společnosti Pygmalino.

moje-prvni-puzzle-07

Malá a nízká krabička toho nemusí ukrývat moc. Všechno tajemství se ukrývá na dně na úhledně poskládané hromádce. Jsou tu pravidla a kartonové destičky, v nichž jsou pevně umístěné puzzle dílky. Obrázky jsou zatím složené, takže si je můžete pořádně prohlédnout, než je budou muset děti začít skládat pěkně od začátku. Naštěstí to nebude pouze na fantazii, protože v krabičce najdeme také čtyři stejné ilustrace natištěné na papíře.

Ale protože se jedná v hlavně o puzzle, samotná hra je opravdu jednoduchá. Hráči si mezi sebe rozdělí sudý počet dílků a přikládáním do společného obrázku se snaží jako první zbavit všech svých částí obrázku. Ten, komu se to podaří, se stává vítězem. Poté oba soupeři společnými silami celé puzzle dokončí.

moje-prvni-puzzle-10

Puzzle zvířátka patří zaslouženě do kategorie Mé první hry. Jejich účelem není ale pouze soupeření mezi hráči. Čtveřice skládanek má zvyšující se obtížnost od čtyř až po dvanáct dílků, na které jsou obrázky rozložené. A právě proto mají děti opravdu velmi snadný přístup a to už od neuvěřitelných dvou let. Dílky tomu odpovídají a jsou pevné a kvalitní.

Hra podporuje společnou hru rodiče a dítěte. Ti mohou obrázky skládat společně a děti se tak mohou naučit rozeznávat zvířátka, barvy a tvary. To všechno v malé krabičce, která není nijak finančně náročná a nabízí jen takovou základní zábavu. Je ovšem samozřejmé, že se dětem časem omrzí, ale přesto se k ní vrací a znovu a zase si skládají svoje oblíbené hrdiny.

moje-prvni-puzzle-11

Kromě samotného pojetí s různými obtížnostmi puzzle vnímáme jako největší klad překrásné ilustrace, které mají trochu hranatý styl, ale právě proto vypadají opravdu velmi roztomile. Pro děti jako stvořené.

Puzzle zvířátka je hra jen z několika málo procent. V první řadě se jedná o čtyři skládačky se zvyšující se obtížností, které umožní rodičům a dětem spojit síly. Pěkné obrázky jsou lákavou motivací a hra je výtečná i pro ty úplně nejmenší hráče.

Recenze: Puzzle zvířátka z řady Mé první hry
Puzzle zvířátka jsou čtyři skládačky, s jejichž dílky si můžete zahrát i jednoduchou partii. Jiným a důležitějším posláním je ale trénink základního vnímání barev i tvarů. Zvířátka jsou ideálním tématem, které je navíc zpracované opravdu líbivými ilustracemi. Už od dvou let tak mohou děti skládat a užívat si zábavu a to vše za příznivou cenu s Puzzle zvířátka.
Klady:

+ už od dvou let
+ čtyři skládačky různých obtížností
+ nápad na hru
+ kvalitní provedení
+ cena
+ zajímavě zpracované ilustrace
Zápory:

- děti může omrzet
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Mariposas – příběh motýlů