Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Red Dragon Inn – kronika padlého hrdiny

Red Dragon Inn - balení

Když jsem vstoupil tento večer do hospody, byl jsem pětkrát po sobě neporaženým šampionem svého stolu. Jenže dnes mě na cestě zdržel tvrdohlavý mezek, který mě prostě nechtěl pustit dál. A tak když jsem konečně dorazil do krčmy, bylo moje místo obsazené bláznivým Theodorem.

Otočil jsem se, že tedy půjdu pryč. V dračím hostinci platí pravidlo, že všichni sedí na svých místech, dokud z nich nespadnou. Jenže kdosi mě chytil za rukáv a stáhnul ke svému stolu. Jakýsi velký hromotluk mě uvítal s úšklebkem. Prý mě sledoval několik předchozích večerů a rád by se mnou změřil svoje síly. Tady ale nehrají roli svaly. Všechno je to jen o technice.. a trošce podvádění.

Jsou hrdinové a hrdinové. Jedni nasazují svoje životy za obyčejné občany, zatímco druzí jen tak posedávají, pijí a melou pantem. Dnes se podíváme do společnosti těch méně odvážných, protože společně navštívíme Red Dragon Inn. Právě tak se jmenuje desková hra a také titulní hostinec, ve kterém se všechno odehrává. Nám se dostala do ruky již pátá edice dílka, které mají na svědomí Geoff Bottone, Colleen Skadl and Cliff Bohm. Ilustrace vytvořili Kennon James, Cold FuZion Studios a Beth Trott. U nás hru můžete koupit v obchodě Tomovy hry.

Red Dragon Inn - připravená hra

Červená krabice všechny zájemce uvítá obrázkem hostince a jeho obyvatel. V jednoho z nich se budete moci převtělit, ale k tomu potřebujete zaříkávací náčiní. To je z velké části tvořeno balíčky karet, které patří každé ze čtyř postav a ten pátý tvoří sbírku nejrůznějších drinků, jež čekají na vypití. Do hry ale patří také osm skleněných kamenů (červená statečnost a průhledná hladina alkoholu), kartonové žetony zlata a také hráčské plány.

Na začátku partie si každý vybere jednu ze čtyř postav, za které se může pitky zúčastnit. K ní si vezme balíček karet, který po zamíchání položí na určené místo na hráčském plánu, který také dostal. Z těchto zamíchaných karet si vezme sedm do ruky. Na stupnici pak položí červený kámen statečnosti na číslici dvacet, zatímco průhledný kámen opilosti začne na nule. Zatím jsou všichni hrdinové střízliví. Hráči dostanou také startovní hotovost a jednu kartu drinku, jejíž hodnotu zatím nesmí znát a vytvoří tak základ pro svoji hromádku Vypij mě. Ostatní karty s alkoholem zůstanou ležet uprostřed stolu a tvoří společnou zásobu.

Úvod každého tahu je možností, jak zahodit některé karty, které se hráči zrovna nehodí a místo nich si dobrat nové, vždy do celkového počtu sedmi. Poté si může vybrat jednu z nich a zahrát ji pro vyhodnocení efektu. Takové karty mají pod svým jménem napsané slůvko Action, označující je jako akční karty. Některé mohou být hrané jen v specifickou chvíli, zatímco jiné i mimo hráčův tah.

Red Dragon Inn - rozehraná hra

Teď ale konečně přichází čas na samotné pití. Nejdříve může hráč objednat jeden drink některému z protivníků. Bez koukání vezme horní kartu z balíčku drinků a položí ji na Vypij mě! hromádku některého z protivníků. Pak ale musí vypít také jednu skleničku, která leží před ním samotným. Vezme horní kartu ze své Vypij mě! hromádky a provede její text, který obvykle znamená zvýšení hladiny alkoholu. V případě, že nemá žádnou kartu k vypití, začíná hráč střízlivět.

Tady bychom už vlastně mohli pomalu končit, jenže Red Dragon Inn není jen tak lecjaká hospoda. Kromě pořádně silných drinků zde můžete také podlehnout hazardu. V tuto chvíli se všem bude hodit, pokud mají v ruce dostatek karet gamblingu. Vítězem této rychlé mezihry se stává ten, kdo jako poslední dokáže zahrát kartu hazardu, zatímco všichni ostatní se vzdají tahu.

Partie pokračuje dál až do doby, dokud nezůstane u stolu sedět pouze jeden hráč. Ten se stává vítězem. Ostatní potká jeden ze dvou nešťastných osudů – buď je vyhodí z hospody, protože jim dojdou peníze. V takovém případě přijde ramenatý ork a prohodí jej nejbližším oknem. Tím pro něj partie končí. Některé pijany ale potká ještě horší osud, protože ve chvíli, kdy jejich statečnost je nižší než hladina alkoholu v krvi, okamžitě omdlí. Ostatní si rozdělí jeho peníze a partie pokračuje.

Red Dragon Inn - rozehraná hra

Red Dragon Inn vypráví o hrdinech a jejich schopnosti poradit si s účinky alkoholu. Téma je vtipné a funguje a přitom není násilné. Nevadí tak ani abstinentům, kteří si hru také s chutí zahrají a vyzkouší, jaké to je spadnout pod stůl.

Veškeré šance hráčů na úspěch závisí na náhodném dobírání karet z balíčků. Jenže tentokrát není cílem vyhrát (ačkoliv, kdo by nechtěl být posledním u stolu), ale především se pobavit. No a tady svůj úkol hra zvládá naprosto s přehledem. Partie je plná vtipných momentů, které navazují jeden na druhý. Tahy jsou rychlé a nikdo nemá příliš šanci se rozkoukat a už je na něm znovu řada.

Hra je samozřejmě plná nečekaných změn, překvapení, ale především smíchu. Funguje jako rychlé a příjemné odreagování a to jak pro zkušené, tak méně vyhrané hráče. Velkou výhodou jsou velmi jednoduchá pravidla, která ji dělají přístupnou všem.

Red Dragon Inn - rozehraná hra

V mnoha ohledech nám Red Dragon Inn připomíná českou hru Hobiti, pro kterou vyšlo nedávno rozšíření. V obou je hodně humoru, ale především se zde nachází mezihra, která má podobný průběh. A tak zatímco hobiti pořádají žranice, v krčmě na kraji království se hraje hazard.

V této hospůdce se platí na dřevo a předem. Proto nikomu nevadí, když se hráči sesypou. A vítěz nemusí mít strach, že bude muset platit po všech ostatních. Naopak jim pěkně vybere měšce a uteče! Co jiného byste v tomto světě čekali?

Jak se hráči snaží zůstat co nejdéle na nohou, musí využívat všech možností, které jim hra nabízí. Tím máme na mysli samozřejmě převážně akční karty. Ale protože každá postava má jiný balíček, partie za jednotlivé hrdiny vypadá trochu jinak. Všichni ale musí využívat svých předností k tomu, aby ostatním dodali co nejvíce silných drinků.

Red Dragon Inn - karty

Jednotlivé partie jsou rychlé a trvají málo přes půl hodiny. Žádné překvapení ale nečeká, pokud se podíváme na dovolené počty hráčů. Čím více soupeřů se pitky účastní, tím lépe. Ono toho moc na výběr není, protože Red Dragon Inn můžete hrát jen ve dvou až čtyřech. A ve dvou to není úplně ono, k pořádné zábavě potřebujete nejlépe plný počet protivníků. Duel je trochu jiný, ale i tak si zachovává zábavnost.

Pro českého hráče je pak poměrně velkou překážkou angličtina na kartách. Je jí dost a je naprosto nezbytná pro hraní. Jinak je zpracování pěkné a jednoduché. Ilustrace srší vtipem stejně jako celá hra. Příjemným obohacením jsou herní plány, které zaručují, že v každou chvíli partie máte jasný přehled o tom, jak si kdo stojí s hladinou alkoholu. Jen je škoda, že jsou všechny čtyři stejné.

Red Dragon Inn - karty

Red Dragon Inn je krutá a nemilosrdná karetní hra. Je plná podrazů a nekalých praktik a vyřazování. A jako taková se asi nebude líbit každému. Ale určitě si najde svoje obecenstvo, protože právě takovýchto pořádných soubojových her je dnes nedostatek. A tahle funguje opravdu dobře.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorCliff Bohm, Geoff Bottone, Colleen Skadl
IlustraceKennon James, Doug Kovacs, Rhonda Libbey, Beth Trott
VydavatelSlugFest Games, Arclight Games, Buró, Hobby World, Pegasus Spiele, Redbox Editora (Redbox)
Rok vydání2007
Počet hráčů2 - 4
Herní doba45
Minimální věk13 and up
Jazyková závislostExtensive use of text - massive conversion needed to be playable
(30 voters)
KategorieCard Game, Fantasy, Humor, Medieval, Party Game
MechanismyBetting and Bluffing, Hand Management, Player Elimination, Take That, Variable Player Powers
RozšířeníThe Red Dragon Inn Smorgasbox, The Red Dragon Inn: 2013 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2014 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2015 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2016 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2017 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2019 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2020 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: 2023 SlugCrew Minor Reward, The Red Dragon Inn: Allies – Adonis vs. the Lich King, The Red Dragon Inn: Allies – Brother Bastian, The Red Dragon Inn: Allies – Cormac the Mighty, The Red Dragon Inn: Allies – Erin the Ever-Changing, The Red Dragon Inn: Allies – Evil Pooky, The Red Dragon Inn: Allies – Halden the Unhinged, The Red Dragon Inn: Allies – Keet and Nitrel, The Red Dragon Inn: Allies – Ohava vs. Murgath, The Red Dragon Inn: Allies – Ozrik the Adept, The Red Dragon Inn: Allies – Piper vs. Ripsnarl, The Red Dragon Inn: Allies – Pooky, The Red Dragon Inn: Allies – Witchdoctor Natyli, The Red Dragon Inn: Allies – Wrench, The Red Dragon Inn: Allies – Zariah the Summoner, The Red Dragon Inn: Amber Ale, The Red Dragon Inn: Bard in a Box Promo Card, The Red Dragon Inn: Berserker Brew, The Red Dragon Inn: Bert's Half-Ass Ale, The Red Dragon Inn: Bitecoin Promo Card, The Red Dragon Inn: Blud Light, The Red Dragon Inn: Brewmaster's Top Shelf Ale, The Red Dragon Inn: Card Up Your Sleeve, The Red Dragon Inn: Celebration Shochu, The Red Dragon Inn: Chieftain's Ice Beer, The Red Dragon Inn: Chronos the Time Mage, The Red Dragon Inn: Compulsive Gambler's Grog, The Red Dragon Inn: Crew Brew, The Red Dragon Inn: Deirdre's Detoxifying Draught, The Red Dragon Inn: Drog's Special Reserve, The Red Dragon Inn: Eve's Mystery Mead, The Red Dragon Inn: Firewater of the Fire Mage, The Red Dragon Inn: First Mate's Lime Juice, The Red Dragon Inn: Fortitudinal Resonator Promo Card, The Red Dragon Inn: Future Brew, The Red Dragon Inn: Gen Con 2019 Genevieve Promo Pack, The Red Dragon Inn: Gizmo-Grade Oil, The Red Dragon Inn: Goblinade, The Red Dragon Inn: Gold Dragon Gin, The Red Dragon Inn: Golden Stout, The Red Dragon Inn: Grandma's Sweat Stout, The Red Dragon Inn: Hair of the Dwarf, The Red Dragon Inn: Hellspawn Stout, The Red Dragon Inn: Kickstarter Drink Cards, The Red Dragon Inn: Lucky Rabbit's Foot Ale, The Red Dragon Inn: Malt of Invention, The Red Dragon Inn: Mimic, The Red Dragon Inn: Nitrel Glycerin, The Red Dragon Inn: Omni-sight Goggles, The Red Dragon Inn: One Thousand Cranes Promo Card, The Red Dragon Inn: Ozrik's Powerale, The Red Dragon Inn: Pharaoh's Toast, The Red Dragon Inn: Prognosticating Punch, The Red Dragon Inn: Quick-Draw Barstool, The Red Dragon Inn: Seriously Strong Spirits, The Red Dragon Inn: Tainted Tincture, The Red Dragon Inn: The Basilisk's Gaze, The Red Dragon Inn: The Iridescent Wyvern, The Red Dragon Inn: Thirsty Thirsty Dragons! Promo Card, The Red Dragon Inn: Timewarp Tonic, The Red Dragon Inn: Unicorn Blood, The Red Dragon Inn: Water of Life Promo Card, The Red Dragon Inn: Whitehawk's Private Reserve, The Red Dragon Inn: Witchdoctor Brew, The Red Dragon Inn: Wizard's Mystic Martini, The Red Dragon Inn: Wizard's Wine, The Red Dragon Inn: Wizgille's Phenomenale, The Red Dragon Inn: Wrench's Great Big Helper Promo Card
RodinaGame: The Red Dragon Inn
Alternativní názvyZum Roten Drachen, Таверна "Красный дракон", レッドドラゴン・イン, 紅龍旅店

Více o hře.

Recenze: Red Dragon Inn – kronika padlého hrdiny
Red Dragon Inn vypráví příběh jedné malé zastrčené hospůdky. Sem přichází všichni hrdinové, aby zapili svůj smutek. Mají velkou statečnost, ale ještě obrovskou žízeň, kterou potřebují uhasit. A při tom všem chvástání musí dávat pozor, aby nespadli pod stůl nebo nepřišli o všechny své zlaťáky. Najednou se mohou ocitnout ve stáji nebo dokonce v nedalekém potoce. Aby se tomu vyhnuli, musí využít všech svých schopností a pokusit se opít ostatní rychleji. Ve hře lze také hrát o peníze v rychlé minihře, která je zábavná a plná podrazů. Ale to ostatně platí pro celou hru, která je zábavná. Nejlépe funguje v plném počtu hráčů, ale musíte si dávat pozor na brzké vyřazování hráčů, kteří pak musí na svoji šanci v další partii čekat. A náhoda v kartách? Ta k tomuto druhu hrdlořezecké zábavy prostě patří. A tady jí je pořádný korbel. Zkuste i vy navštívit hostinec Red Dragon Inn.
Klady:

+ rozdílné postavy
+ humorné téma
+ nenásilná a rychlá zábava
+ jednoduchá pravidla
+ skvělá pro začátečníky
Zápory:

- náhoda v kartách
- ve dvou slabší
- vyřazování hráčů
3
Prozkoumávejte dál
Recenze: Ohrožení – chraňme všechna zvířata!