Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Regular Show Fluxx – kreslené šílenosti

Regular Show Fluxx - připravená hra

Animované seriály jsou populární po celém světě. A Regular Show je jedním z nich. Podobně jako Family Guy si zakládá na jednoduché animaci a necílí na děti. Naopak je zaměřeno především na dospělé publikum, které tak zaujme i nová karetní hra Regular Show Fluxx. Tu vydává společnost Looney Labs a jedná se o novinku pro rok 2013.

Regular Show je seriál (Cartoon Network) bez zábran, který proráží zeď fantazie a dostává se na tenký led šílených nápadů. Hrdinové si tak musí své fanoušky tvrdě vybojovat, protože tenhle pořad rozhodně nebude pro každého. To Fluxx je naopak hra, která je velmi přístupná. Společně tak vytváří unikátní spojení.

I tentokrát se všechno ukrývá v malé krabičce se dvěma přihrádkami. Ty jsou plné karet, jichž je dohromady celá stovka. A nechybí žádný z prověřených typů – jsou zde cíle, strašáci a pašáci (creeper a keeper), akční karty a především žlutá pravidla. Karty mají na sobě dost textu a vyžadují nějakou tu znalost angličtiny.

Regular Show Fluxx - rozehraná hra

Ještě než se budeme zabývat konkrétně pouze novou verzí, zopakujme si krátce, o čem vlastně Fluxx je. Hráči se v něm musí řídit společnými pravidly, která se neustále mění. Každý ze soupeřů tak dobere a zahraje určitý počet karet ve snaze nastřádat správnou sestavu pašáků. Pouze jejich kombinací může vyhrát, pokud se zrovna na stole nachází odpovídající úkol, který vždy požaduje specifickou dvojici karet.

Fluxx je hra rychlá, náhodná a nekompromisní. Hráči si ji budou buď užívat, nebo ji budou nenávidět. Záleží pouze na jejich vztahu ke hře, nad kterou nemůžete mít téměř žádnou kontrolu. Jenže současně poskytuje skvělou volnost pravidel i hraní a každá partie se vyvíjí naprosto nepředvídatelným způsobem.

Regular Show Fluxx v tomto směru jde s jistotou za stejným cílem. Nechybí mu nic, co na Fluxxu jako takovém máme rádi. Je zde hromada úkolů a postav, které jsou provázané se seriálem. To ocení samozřejmě především fanoušci této show. Jednoduché ilustrace a vtipné kombinace úkolů ale fungují samostatně.

Regular Show Fluxx - rozehraná hra

Specialitou této hry jsou pak zcela nové karty pravidel. Kromě klasických úprav, jako dobírání více karet, úprava limitu karet v ruce nebo počtu pašáků, přináší třeba možnost hláškovat z animovaných seriálů. V takovém kole na hráče čeká jedna karta navíc. Hráči ale musí třeba i říkat „Yeahuh!“, aby nepřišli o své pašáky.

Zajímavým přídavkem je karta „Goal Mill“, která umožňuje likvidaci hned několika úkolů. Hráč místo nich navíc dostane karty do ruky. Tím je možné se zbavit elegantně cíle, který nemůžete splnit. Jinou možností (klasickou) je samozřejmě zahrání nového cíle a jeho nahrazení. Novinkou je i pravidlo zahrát všechny karty kromě jedné.

Herní doba zůstává stále naprosto neodhadnutelná. Šance na vítězství mají všichni a stačí trocha štěstí a také správné načasování. Stačí jen trocha a soupeři vám vytoužený cíl mohou nahradit dřív, než vítězoslavně partii zakončíte. Hra je zábavná ve dvou i více hráčích, protože napadání ostatních je na pořadu dne za všech situací. Trochu překvapením pro nás je přítomnost pouze dvou strašáků, kteří tak neplní dobře roli bránění ve výhře.

Regular Show Fluxx - karty

Tyto nová pravidla udržují hru zajímavou i pro fanoušky původní hry. Nováčci si ji ale užijí mnohem víc, protože jinak je Regular Show Fluxx naprosto klasickým Fluxxem. Novinek není dostatek a ve výsledku jej nic výrazně neodlišuje. Pouze téma. A tady je také odpověď na to, jestli by vás Regular Show Fluxx mohl zajímat. Hodně záleží na tom, jestli znáte a máte rádi tento seriál. Pro fanoušky je vznik této karetní hry určitě příjemnou zprávou. Ostatní si stejně tak mohou pořídit libovolný jiný Fluxx, třeba vynikající Zombie Fluxx (recenze).

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorAndrew Looney
VydavatelLooney Labs
Rok vydání2014
Počet hráčů2 - 6
Herní doba40
Minimální věk8 and up
Jazyková závislostSome necessary text - easily memorized or small crib sheet
(1 voters)
KategorieCard Game, Movies / TV / Radio theme
MechanismyHand Management
RozšířeníFluxx Dice, Fluxx Promo Cards, Regular Show Fluxx Future Promo Pack, Solo Fluxx
RodinaGame: Fluxx, Theme: Time Travel, Versions & Editions: Versions with IP after the original release

Více o hře.

Recenze: Regular Show Fluxx – kreslené šílenosti
Regular Show Fluxx je dalším z nástupců karetní hry, ve které všemu vládne chaos. Jenže tentokrát se kromě změny ilustrací nedočkáme žádných výrazných novinek. Hra plyne hodně podobně a jediným důvodem, proč ji pořídit, je buď rozšíření své Fluxxové sbírky. Tedy kromě toho, že jste fanoušci Regular Show. V takovém případě na vás zde čekají všichni vaši hrdinové. A to jako důvod ke koupi nejspíš bude stačit.
Klady:

+ stále zábava
+ téma oblíbeného seriálu (pro fanoušky)
+ ilustrace
+ nové karty pravidel
Zápory:

- příliš podobné původní hře
2
Prozkoumávejte dál
Recenze: Noé – připravte se na potopu!