Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Test hračky: Tubó Pitagorico – násobení je jednoduché!

tubo-pitagorico-01

Všichni jsme tam jednou byli. V první třídě, když nás číslice strašily ze spaní a písmenka měla dost nožiček, aby neustále utíkala našim snahám o jejich zkrocení. Co bychom dali tenkrát za nějakou kouzelnou hůlku, která by nám s nimi pomohla.

Děti dnes to budou mít jednodušší zásluhou čarovné tyčinky, která se jmenuje Tubó Pitagorico. Jedná se o horkou novinku z produkce italské firmy Quercetti. Na český trh ale dorazila zásluhou společnosti Pygmalino, jejich výhradnímu dovozci.

Hlavní hravá hvězda je pevně uchycena v krabici, ale současně zde výborně funguje koncept, vyzkoušej mě. Obě barevná boční kolečka jsou totiž dostupná už v krabici. Ale přesto hráči tyčinku vysvobodí a uvidí celou žlutou trubku. Na její přední straně najdou hráči barevné chlívečky s číslicemi a pak uprostřed jedno velké protáhlé okénko.

tubo-pitagorico-04

Celá tyčinka je poměrně masivní, a když ji vezmete do ruky, získáte z ní velmi dobrý pocit. Materiálem je tvrdý plast a všechno to působí opravdu kvalitně.

Jedinými pohyblivými součástkami jsou otočná kolečka po stranách. Jedno červené mění odpovídající červené číslice (respektive bílé číslice na červeném pozadí) a druhé, které dělá to samé pro číslice vytištěné na modrém pozadí.

To by vlastně nebylo ani nic tak zvláštního, kdyby mezi číslicemi nebyla znaménka krát, děleno a rovná se. Ta dodávají veškerým číslicím úplně nový význam. Tím, že dítě změní zadání (složené z červeného a modrého políčka), změní se mu na otočení také výsledek. Ten se nachází uprostřed tuby v protáhlém poli, kde se neustále posunuje otevřené okénko a ukáže tak třeba číslici šestnáct. Napravo od okénka je naopak dělení, které z výsledku dělá zase zadání.

tubo-pitagorico-08

Děti se tak na nádherném vizuálním příkladu naučí oboustrannost výpočtů. Celkové výpočty jsou násobkem jednomístných číslic, takže jako nejvyšší hodnotu tu uvidíme stovku. Je tu navíc ještě speciální políčko modré T, které odhalí celou stupnici a tedy kompletní sadu násobků pro dané číslo.

Tubó Pitagorico je parádním výukovým nástrojem. Malé děti předškolního věku si s ním vydrží hrát velmi dlouho, stejně jako je baví staré kalkulačky a podobná zařízení. Ovšem nejdůležitější je, že Tubó plní skvěle svůj hlavní záměr – aby děti jednoduchým způsobem vstřebaly základní číslovky a matematické operace s nimi.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Kaskádie – vítejte na pacifický severozápad