Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Zapomenuté rodinné hry, díl I.

Náš výběr starších dětských her měl velký úspěch. Proto jsme se rozhodli připravit i ohlédnutí za hrami rodinného charakteru. I těch je na českém trhu opravdu hodně a není jednoduché se v nich zorientovat. Vybereme tedy ty, které i po letech stále baví.

 

CV (Granna/Pygmalino), od 10 let, 2-4 hráči
CV je hra, ve které kostky tančí s kartami a dohromady se snaží před vámi vytvořit iluzi života. Takového, který jste třeba mohli mít, pokud byste se v dětství rozhodli jinak. Právě takové co kdyby je tím hlavním, z čeho se živí zábava v této hře. Legrační historky, zajímavé situace a nenáročná hratelnost z ní dělá ideálního rodinného společníka. Tento dojem sice trochu pokazí delší herní doba a promlouvání kostek do úspěchu, ale tito strašáci nestačí, aby vám zkazili dojem. CV je zábavnou rodinnou hrou, kterou si rádi čas od času zahrajete.
http://www.deskovehry.com/recenze-cv-pridejte-svuj-zivotopis-do-rady

 

Mord im Arosa (Zoch Verlag), od 10 let, 2-6 hráčů
Mord im Arosa vás postaví do role podezřelého. Stala se tu vražda, ale jedinou stopou jsou pouze výpovědi svědků, kteří něco slyšeli. V hotelu je mnoho pater a stop a není jednoduché je najít. Jenže současně musíte také ničit ty, které ukazují na vás. Zachraňte se a hoďte to na někoho jiného! Je to jednoduché, stačí dobře poslouchat, kam padají kostičky. Hráči je postupně objevují a zase vhazují zpět do hotelového mrakodrapu. Nenechte se chytit na místě činu! Hra má výborný nápad i atmosféru, ale vyžaduje naprosté ticho u stolu. Mord im Arosa je unikátní hrou, která umí opravdu skvěle pobavit.
http://www.deskovehry.com/recenze-mord-im-arosa-vrazda-v-hotelu/

 

Castro (Noris), od 8 let, 2-4 hráči
Castro se opravdu povedlo. Nenápadná kostková hra, která si bere svůj základní princip z Yahtzee (kostkový poker) a mixuje to s barvičkami hýřícím plánem. Snahu obsazovat ta nejlepší políčka ale hráčům maří nejen kostky, ale také pravidla. Počet pater, které mají dosah, sami karbaníci ovlivní množstvím přehození, které musí v tahu absolvovat. Díky tomu není o napětí nouze, stejně jako o konflikty přímo na herním plánu. Pouze horní střecha se počítá. Ve dvou sice hra není tak excelentní, ale stále zůstává velmi dobrá. Castro je jistotou pro všechny, komu kostky přirostly k srdci. Tohle je ten správný způsob, jak vyzkoušet své štěstí i taktiku!
http://www.deskovehry.com/recenze-castro-domecky-v-pokeru

 

Duplex (Piatnik), od 10 let, 3-6 hráčů
Duplex je slovní hra, ve které hráči musí na základě několika dostupných písmen vytvořit slovo, které je obsahuje všechny. Jenže ještě navíc musí obvykle být z nějaké specifické kategorie. Souboje mezi účastníky vyvolávají stejné symboly na kartách, které jsou neustále odhalované. Partie tak je plná napětí a všichni jsou do ní pořád zapojení. Jenže díky náhodnému vzniku soubojů nemusí nutně zvítězit ten nejlepší, ale ten, kdo se zúčastnil více soubojů. Přesto zábavu zaručují jednoduchá pravidla a velmi zajímavý průběh. Každý souboj může okamžitě vyvolat nový a všichni musí být na pozoru. Duplex je výbornou karetní hrou, o které jste asi ještě neslyšeli. Pokud hledáte nějakou novou hru na party, pak právě tato krabička by mohla být vaší novou volbou.
http://www.deskovehry.com/recenze-duplex-ta-nejzabavnejsi-slova

 

Port Royal (MindOK), od 8 let, 2-5 hráčů
Port Royal je tu a zase bude pokoušet naši nenasytnost. Stačí už jen jedna karta na to, abyste si mohli koupit rovnou tři postavy. Jenže stejně tak je tu šance, že budete riskovat a odejdete úplně s prázdnou. Hráči musí rozumně měřit riziko, využívat odhalených karet i v tazích soupeře a prostě si užívat jednoduchou zábavu dohratelnou za čas mírně přesahující třicet minut. Vše je zábavné, ať už sedíte u stolu jen ve dvou nebo zaplníte celý přístav pěti protivníky. Port Royal má šanci zařadit se mezi tu základní výbavu, kterou si s sebou budete brát vždy
http://www.deskovehry.com/recenze-port-royal-obchodnici-v-pristavu

Kromě rodinných připravujeme Zapomenuté hry i pro kategorii dětských her:
http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-stolni-hry/
http://www.deskovehry.com/zapomenute-detske-hry-dil-ii/

Prozkoumávejte dál
Vánoční poradna 2018 – hry pro zkušenější hráče