Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!
Rear view of a puzzled businessman in front of a blackboard finding a solution to escape from labyrinth. Breaking the rules, as a red line pierce the maze walls.

Dej deskovku pod stromeček: Tipy na hry pro školáky

Nevíte, co pořídit svým malým školákům na Vánoce? Nějakou hru, která je bude trochu rozvíjet, bude je bavit a vás nebude strašit, pokud vás do partie přizvou také? Tady jsou nějaké naše tipy na novinky za rok 2022:

Spící královny Deluxe (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-5 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Spící královny Deluxe Jsou prostou a ničím nerušenou radostí z karetní pohody a jednoduchého zážitku. Zamilují si ji děti, zamilují si ji rodiče a stane se věrným společníkem vašich večerů. Parádní zpracování dělá z probouzení královen a boj o jejich přízeň oku lahodící záležitost. Navíc je to rychlá hra, která nemá žádná složitá pravidla. Spící královny Deluxe jsou prostě a jednoduše řečeno povinností do každé rodiny.

Akvárko (Albi) – recenze, pro 2-6 hráčů, od 7 let, KOUPIT

Akvárko je hra, ve které si vyberete jednu kartu a zbytek pošlete svému sousedovi. Tak postupně stavíte svůj podvodní svět, ve kterém závisí na tom, kde která rybička bydlí. Právě podle toho jsou totiž nakonec rozdávané body, protože různé karty mají své specifické podmínky ke splnění. Hráči tak mají spoustu možností, jak je rozestavit, aby co nejefektivněji zkombinovali více druhů do své předem dané mřížky. Hra je krásně jednoduchá, příjemně odsýpá díky simultánně hraným kolům a ještě k tomu pěkně vypadá. Akvárko se povedlo ve všech směrech na výtečnou!

Splašené obvody (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-4 hráče, od 8 let, KOUPIT

Splašené obvody umožní hráčům, aby se vcítili do role domácích robotů. Jejich život není jednoduchý a na prostoru třiceti minut na jeden scénář si to vyzkouší i tým hráčů. Ti mají za úkol bez možnosti domlouvání naplánovat společně pohyb robotovi tak, aby co nejrychleji splnil svůj úkol v domácnosti. Jenže protože se na plánování podílí všichni alespoň jednou kartou, kooperativní snažení nabízí často překvapivé a zábavné okamžiky. Nakonec ale není extrémně obtížné, krásně vypadá, a hlavně skvěle baví děti a překvapivě i dospělé. Splašené obvody jsou unikátní a parádně vymyšlenou rodinnou zábavou.

Pot Pourri (Piatnik) – recenze, pro 3-5 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Pot Pourri je hitem pro začátečníky. Kdo nemá příliš zkušeností s hrami, ocení jednoduchost a přístupnost. Ti, kteří už nějaké to hraní mají za sebou, uvidí podobnost s jinými hrami ve sbírání sad karet. Přesto jim ale může hra učarovat svým tématem a provedením. Objevování jídel a snaha o minimalizaci ztrát v receptech, které vám ukradnou soupeři. Rychlá hra pro začínající školáky, rodiče, ale i pro milovníky jídel. Pot Pourri je výborná rodinná hra, pokud hledáte odlehčenou zábavu s výborným zpracováním.

Prozkoumávejte dál
Dej deskovku pod stromeček: Tipy na hry pro děti do 3 let