Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké rodinné deskové hry na Vánoce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Jaké hry bychom Vám doporučili pro rodiny, do kterých se mohou zapojit jak odrostlejší děti (8-10 let a výše) i rodiče? O některých z nich jsme už psali v minulých dílech pro děti, ale skvělé jsou i do rodiny a pro starší hráče.

Mikro Makro: Město zločinu (MindOK) – recenze, pro 1-4 hráčů, od 12 let, KOUPIT

Když koukáte na mapu v Mikro Makro, je to jako byste sledovali film. Snímek za snímkem se postavy posouvají po městě a vypráví své příběhy. Se špetkou dedukce tak lze vyřešit i ty nejzapeklitější zločiny, jako byste měli k dispozici záznamy z kamer. To všechno doprovází skvělý pocit z hledání a společného snažení, při tom vás ale nikdo nenutí nikam spěchat. Abyste si ale hru opravdu užili, musíte mít alespoň trochu vztah k hledání mezi mrňavými ilustracemi a ke spolupráci s ostatními. Jednotlivé příběhy ale netrvají dlouho, pokud se je nerozhodnete řešit jako oddychovku na fáze. Ať už ale budete prozkoumávat město jakkoliv, Mikro Makro vás nezklame.

Ponožkožrouti (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-4 hráčů, od 6 let, KOUPIT

Ponožkožrouti vám teď nesežerou jen ponožky. K tomu spolykají i spoustu vašeho času, protože děti tuhle hru budou chtít hrát zase a znovu. Alespoň do té doby, než otevřete všechny tajné přihrádky na dně. Ale i poté zůstane honba za páry ponožek oblíbenou rodinnou kratochvílí, protože je chytrá, jednoduchá a rychlá. Ponožkožrouti jsou ideální dětskou hrou, u které neodmítnou svoji roli ani dospělí.

Včely (Pleva) – recenze, pro 2-6 hráče, od 6 let, KOUPIT

Včely: Medové království nás zve do prostředí sběru nektaru a výroby medu. To jsou také dvě hlavní fáze, ve kterých budou hráči sbírat kameny nektaru, za který si pak mohou nakoupit med. Správnou kombinací těchto dvou akcí se snaží být úspěšnější než soupeři. Chytrým a nejzajímavějším prvkem je ten, že každý zvolená karta nektaru přinese něco i ostatním účastníkům partie. Nejcennější je pak herní doba a také krásná grafika na kartách. Včely: Medové království jsou právě díky těmto vlastnostem skvělou sázkou pro rodiny.

Rychlá 8 (Dino) – recenze, pro 1-4 hráčů, od 7 let, KOUPIT

Rychlá 8 nás baví svojí titulní rychlostí. Každý z hráčů má jinou výchozí pozici a jiné možnosti, ale v nabídce je více karet, takže je pouze na něm, jak dokáže své šance odhadnout a vybrat si správný úkol. Boj o body na nikoho nečeká, hráči musí plnit úkoly jeden za druhým a rychle jsou v cílové rovince. Ještě rychlejší je vše v jednom, kde je solitérní zábava jasně omezená stopkami. Ať už si ale zahrajete Rychlou 8 proti času nebo proti soupeřům, vždy se budete bavit. A to je ukazatel dobré hry.

Světlonoš (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-4 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Světlonoš je hrou, ve které vládne temnota a je na hráčích, aby do ní vnesli světlo. A přesto z hlediska herního je to docela opačně, protože hra přináší příjemné světlo do světa her pro začátečníky, protože se jí daří především vzhledově vybočit ze všech těch generických témat. Pokud říkáte, že vás hra nezaujala na první pohled graficky, pak nepatříte k většině. Herně je to také velmi solidní, funkční, i když náhodné. Pokud byste hráli příliš často, asi zjistíte, že se napříč partiemi příliš zážitek neliší. Ale i přes tyto problémy je Světlonoš hrou, která stojí za to, abyste si na ni posvítili.

Mariposas (Albi) – recenze, pro 2-5 hráčů, od 10 let, KOUPIT

Mariposas je hra, ve které se po mapě Ameriky vydají motýlí křídla a to vše pod vaší kontrolou. Je třeba pokrýt co nejvíce prostoru, navštívit města, přivést na svět další generace a zase se vrátit zpět domů. Po celou dobu se hráči snaží sbírat body, ale také plnit úkoly. Pohyb motýly je chytrý a nechává všem dostatek volnosti. Hra není přehnaně dlouhá, ale vyniká svým zpracováním. Mariposas jsou tou správnou létavou hrou, pokud chcete něco jednoduchého na hraní.

Tipy na další hry:

HraPočet hráčůVěkRecenzeKoupit
Kočičí klub (MindOK)2-48+naše recenzeKOUPIT
Ostrov koček (MindOK)1-48+naše recenzeKOUPIT

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

Prozkoumávejte dál
Dárky na Vánoce – deskové hry pro děti