Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké deskové hry na Vánoce pro děti od 8 let v roce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Jaké hry bychom Vám doporučili pro už šikovné hráče od osmi let?

7 divů světa: Architekti (Blackfire) – recenze, pro 2-7 hráčů, od 8 let, KOUPIT

7 divů světa: Architekti je vlastně takovou bránou k té velké, původní hře, která si získala ohromnou oblibu a dočkala se nedávno nové verze. Ale novinka je o dost jinou hrou, protože nejenže hráči opravdu staví divy světa a nemají před sebou jen karty. Oni si dokonce vybírají v každém kole pouze ze tří karet a s nimi musí všechno zvládnout. Extrémní zjednodušení s sebou nese sice výrazný podíl náhody a ubírá na kontrole, ale současně neztrácí na zábavě díky herní době. 7 divů světa: Architekti tak sice může působit extrémně jednoduše, ale to není na škodu, protože u filleru na dvacet minut je to zcela správně.

Desítka Junior (MindOK) – recenze, pro 2-8 hráčů, od 8 let, KOUPIT

Desítka Junior nabízí dětem to, čím se bavili už nějakou dobu ti starší. Chytré sestavy otázek, na které zvládnou odpovědět, ale musí mít trochu odvahy a občas riskovat. Okruhy jsou opravdu dobře laděné pro menší děti a možnosti volené chytře. Všechno to moc pěkně vypadá, ale hlavně se hráči udržují v neustálém nebezpečí, že přijdou o své nastřádané body. Desítka Junior je výbornou vědomostní hrou pro děti, která vyniká originalitou i obří variabilitou.

Project L (ADC Blackfire) – recenze, pro 2-5 hráčů, od 7 let, KOUPIT

Project L nabízí spoustu destiček, každou s jedinečným úkolem. Její volný prostor musí hráči vyplnit s pomocí svých tetrisových dílků. Na začátku partie mají ale v držení pouze dva dílky, které nevyplní nic. Chytrým směňováním a budováním si hráči postupně připraví půdu pro plnění složitějších úkolů, ale zůstává stále pouze na nich, jak přesně k tomu přistoupí. Project L představuje radost z hraní v té nejčistší podobě, kde vás nijak nebude rušit grafika a můžete si plnými doušky užívat pocit z budování svého dílkového stavebního motoru. Právě ten vás doveze až k vítězství.

Pictionary Air (Mattel) – recenze, pro 2-12 hráčů, od 8 let

Pictionary Air je elegantním způsobem, jak přenést klasickou hru šarád do skutečnosti, ale při tom ji ponechat stále v zóně představ. Hráči s pomocí svítící tužky budou kreslit před aplikací a snažit se tak napovědět ostatním heslo, které se dočetli na kartě. Takové kreslení není jednoduché, protože samotný hráč nevidí, co vytváří. Právě proto hra přináší zajímavé situace, ale při tom není nijak zbytečně pomalá. Jen soupeřící tým (pokud není k dispozici velká obrazovka) nemůže průběh kreslení sledovat. Pictionary Air je originální nápad, jak obohatit hledání slov o něco opravdu nového.

Tipy na další hry:

HraPočet hráčůVěkRecenzeKoupit
Patchwork (MindOK)28+naše recenzeKOUPIT

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

6. díl – Rodinné hry

7. díl – Strategické hry

8. díl – Hry pro dva

9. díl – Party hry

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 3: Dětské hry