Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Hračka Haba Dřevěná kniha ZOO pro nejmenší

Knihy pro nejmenší jsou plné zvířátek. A to platí také pro dřevěnou knížku, kterou si pro děti připravili ve firmě HABA. Čtenářský zážitek s obrázky je doporučen už od deseti měsíců a ukrývá se v průhledné folii.

A dnes svůj dojem začneme trochu nečekaně odzadu, kde na děti kouká usměvavý správce zoologické zahrady. V ruce má lopatu a pravděpodobně míří na úklid ke slonovi, který už z dálky troubí o pozornost. Pokud by nevěděl, kudy k němu, pomůže mu směrovka, která vedle něj stojí.

Necháme si tedy poradit a otočíme knihu pěkně od začátku a současně si všimneme, že celá kniha se skládá z pěti tlustých pětimilimetrových desek. Každá má v sobě dva kruhové otvory a všechny stránky jsou spojené modrou gumičkou se zelenou kuličkou.

Na úvodní stránce vykukuje ze stromu ptáček a za ním využívá prostorového efektu další zvířecí partička a vykukuje na čtenáře. Zve je, aby otočili list a nakoukli, co se vlastně v zoo děje. Kniha je zajímavá tím, že jednotlivé stránky jsou vykrojené a postupně stále větší, takže část se dvěma vážkami je vidět i z té poslední páté strany.

Když začnete listovat, zjistíte, že listy díky gumičce drží pohromadě a poměrně dobře se vrací zpět do své původní polohy. Větší děti toto určitě ocení, ale u těch nejmenších hrozí, že by jim knížka mohla secvaknout prstíky. Nejsou to žádné silné rázy, takže v reálu nic nehrozí a nám osobě se nic takového nestalo, jen jsme z knihy měli takový první pocit.

Děti baví hlavně barevnost a masivnost. Kniha se neohýbá a působí velmi pevně. S trochou triku pak listy drží i otevřené a odhalují své tajemství. Jejich kouzlo je hlavně v tom, že kniha je vlastně takovým příběhem na pokračování. Na zadní straně stránky se nachází pohled na stejný výjev zezadu, takže vidíme lva opírajícího se o plot a později koukáme na jeho ocas a vidíme, jak si pohodlně hoví na zemi.

Každá stránka má nějaké to překvapení, které není vidět bez otevření knihy. A to láká děti k objevování, protože potkají houbičky, opici, malá lvíčata, krokodýla i plameňáka. Barvičkami se tu rozhodně nešetřilo a nejmenší jejich zkoumání baví. Kniha učí nejen manipulaci se stránkami, ale povzbuzuje objevování a díky dobře zvoleným zvířátkům i seznamuje s paletou barev.

Velmi bychom chtěli pochválit i manipulaci s knihou, která funguje skvěle. Má ideální rozměry, stránky se otáčí lehce a nic děti neruší v jejich představách a fantazii o návštěvě zoo. To všechno dělá z Dřevěné knihy Zoo od firmy HABA vynikajícího čtecího pomocníka pro ještě lehce nemotorné prstíky těch nejmenších.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Trosečníci z Ostrova, deskové hry plné podrazů